Aktuality 21.9.2023 | Timotej Pavlík

​ViOn sa dohodol so Slukom na ročnej zmluve

Branislav Sluka si vyskúša angažmán na ViOne.

Dvadsaťštyriročný krajný univerzál vystužil káder červeno-modrých. Rodák zo Žiliny má skúsenosti s najvyššou českou, slovenskou i maďarskou súťažou, keď obliekal dresy Českých Budejovíc, MŠK Žilina a MTK Budapešť. V najvyšších súťažiach odohral vyše 100 zápasov. V júni 2023 sa zúčastnil tréningového kempu slovenskej reprezentácie pod trénerom Calzonom, predtým bol členom širšieho kádra najcennejšieho dresu.

Novic v kádri začal v lete prípravu so Žilinou, do súťažného zápasu za nich však nenastúpil: ,,Posledné mesiace som neodohral súťažný zápas, takže mi možno chýba herná prax, ale na to sa nemôžem vyhovárať. Trénoval som poctivo, takže verím, že to čoskoro ukážem aj na ihrisku", začal debatu 180 centimetrov vysoký futbalista.

Bývalý mládežnícky reprezentant vie do čoho ide: ,,ViOn mám nasledovaný, celý tím pod Cifraničom herne rastie, no chýbajú k tomu len víťazstvá. K tým víťazstvám chcem samozrejme pomôcť.”

Tímu je pripravený pomôcť: ,,Vo futbale ide vždy o vzájomnú pomoc medzi hráčom a klubom. Klub mi pomáha formou príležitosti a dôvery. Teraz je na mne, aby som pomohol čo najviac klubu na ihrisku, ale aj mimo neho." uzavrel Branislav Sluka.

,,Na jedno miesto sme mali vyskautovaných päť hráčov, všetci hrali našu najvyššiu súťaž. Posledný bol Branislav Sluka. Napokon sme sa na základe viacerých faktorov rozhodli práve preňho. Samozrejme, kľúčové bolo to, že je využiteľný na viacerých hráčskych pozíciách a vo viacerých herných systémoch, či už v ofenzíve, ale aj defenzíve. Navyše z tých futbalistov bol jediný ľavák, čo bolo pre nás tiež dôležité, keďže prioritne s ním rátame na ľavú stranu. Prešiel si žilinskou školou, pôsobil v Maďarsku, Česku, napriek mladému veku má sto zápasov v najvyšších súťažiach, prešiel si reprezentáciou U21 a figuroval aj v širšom výbere národného tímu. Má teda už aj dosť skúseností. Sme presvedčení, že naša voľba je správna a vzájomne si futbalovo pomôžeme," povedal na margo príchodu Branislava Sluku generálny manažér Marek Ondrejka.

Branislav Sluka si bude obliekať dres s číslom 17.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri