Aktuality 7.7.2023 | Timotej Pavlík

​Samuel Suľa bude opäť pôsobiť na ViOne

Univerzálny obranca, schopný hrať napravo aj naľavo, prichádza do Zlatých Moraviec z MŠK Žilina. S klubom od Žitavy podpísal 2-ročný kontrakt.

Bývalý mládežnícky reprezentant do 21 rokov pôsobil vo ViOne už jeden a pol roka na hosťovaní. Teraz sa to mení na riadny prestup. Doteraz odohral za červeno-modrých 42 ligových duelov, v ktorých strelil 2 góly. V ostatnej sezóne si pripísal 4 gólové asistencie.

Staronový hráč berie ViOn ako najlepšiu voľbu pre rozvoj mladších hráčov: ,,Mal som rozhovory s viacerými ľuďmi, po ktorých som usúdil, že najlepšia možnosť bude opäť pôsobiť v Zlatých Moravciach. Je to tu pre mňa známe prostredie, v ktorom sú ideálne podmienky pre rast mladých hráčov. Je to dôvod, prečo som sa sem vrátil, aj keď to chvíľu trvalo,vraví 23-ročný Suľa.

Vytrvalá práca prináša ovocie: ,,Myslím len pozitívne, len na tie dobré veci. Oproti minulej sezóne môže byť táto len lepšia. Budeme tvrdo pracovať v tejto sezóne a vytrváme v tom, kým neuspejeme,uzavrel Oravčan v kabíne ViOnu.

Spokojnosť s jeho príchodom je aj v klube. Viac príchod približuje generálny manažér Marek Ondrejka: "Poviem pravdu, že so Suličom sme už nerátali. Nie preto, že by sme ho nechceli, ale preto, že mal vážnu ponuku z popredného klubu Niké ligy. Rokovania však podľa našich informácií stroskotali na nedohode klubov. Okamžite sme s hráčom a jeho materským klubom vstúpili do debaty. V podstate to bolo rýchle. Poďakovanie patrí aj vedeniu MŠK Žilina, že sme sa dohodli na prestupe. Samo tam mal ešte polroka platný kontrakt, bola potrebná dohoda klubov. Prichádza futbalista, ktorý dôverne pozná naše prostredie a my jeho. Tým, že nemá problém hrať na pravom aj ľavom bekovi, máme tieto pozície vyriešené a uzavreté. Spolu s Majdanom a Čonkom vytvoria dobrú konkurenciu."

Samuel Suľa si bude obliekať dres s číslom 22.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri