Aktuality 20.6.2023 | Timotej Pavlík

​Odchovanec Jakub Švec sa vracia domov

Dunajská Streda, ViOn, Liptovský Mikuláš, České Budejovice, Skalica a ViOn. Taká bola cesta 22-ročného krídelníka. Aby napokon zakotvil tam, kde sa cíti najlepšie. Doma, vo svojom materskom klube.

Je novic v kabíne, ale prostredie pozná dokonale: ,,Za 3 roky sa tu vymenilo veľa hráčov a trénerov, stále je to však rodinné zázemie. Sú tu stále ľudia, ktorí ma poznajú a kvôli ktorým som sem prišiel. Budem chcieť splniť dôveru, ktorú do mňa vkladajú," hovorí Jakub Švec, rodák z neďalekých Čiernych Kľačian.

Možnosti na letný transfer mal minimálne dve. Rozhodol sa pre starý známy FC ViOn.

,,S klubom sme sa hneď dohodli na spolupráci. Urobím všetko preto, aby som naplnil očakávania, ktoré máme. Budem sa snažiť byť nápomocný tímu, aby sme boli spolu úspešní v tejto sezóne,” uzavrel 12-gólový strelec Fortuna ligy.

"Rokovania boli rýchle. Vítame možnosť návratu Kuba. Tu vyrástol, domáce prostredie mu pasuje. Veríme, že si pomôžeme navzájom. Je to stále mladý futbalista, na druhej strane má už dosť skúseností. Je rodákom z regiónu, o to viac sa jeho príchodu tešíme. Prichádza na ročné hosťovanie s opciou na prestup z Českých Budejovíc," povedal generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Jakub Švec bude obliekať dres s číslom 11.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri