Aktuality 30.6.2023 | Timotej Pavlík

​Novicom na brankárskom poste je Matej Slávik

Rodák z Ilavy podpísal zmluvu do konca sezóny.

Matej Slávik prešiel viacerými slovenskými klubmi, najvyššiu súťaž okúsil v drese DAC Dunajská Streda, v ktorej nastúpil na 18 zápasov. V minulej sezóne počas jesene obliekal dres druholigovej Považskej Bystrice. Jeho ostatnou zastávkou bol MŠK Žilina, kde v jarnej časti nastúpil na 7 duelov.

Urastený gólman bol potešený záujmom ViOnu: ,,Som veľmi rád, že prichádzam do ViOnu. Po týždni v Zlatých Moravciach sa tu cítim komfortne, našiel som tu aj ideálne zázemie pre prácu. Mňa a klub spája rovnaká vec, chceme napredovať,vraví 28-ročný bývalý futbalista Komárna, či Považskej Bystrice.

Po prvých dňoch si pochvaľuje atmosféru v kabíne: ,,V kabíne sa stretla dobrá partia ľudí, čo je dôležitým prvkom, aby sme boli v súťaži, čo najúspešnejší. Pokúsime sa hrať pekný futbal a získať si viac fanúšikov na svoju stranu. Videl som totiž v baráži s Prešovom, že veľa mladých ľudí fandilo ViOnu. Ich priazeň nám môže veľmi pomôcť,uzavrel 192 centimetrov vysoký novic v tíme ViOnu.

Po odchode Patrika Lukáča a zranení Matúša Chropovského musel klub reagovať okamžite: "Brankársky post sme museli riešiť operatívne. Spôsobilo to aj zranenie Chropovského, ktorý bude celé leto mimo tréningového procesu. V podstate nám zostal iba Patrik Richter. Tréner brankárov Martin Matlák prišiel s viacerými menami, ale prvá voľba padla na Maťa. Záujem bol obojstranný, dohoda bola veľmi rýchla. Rozhodlo aj to, že náš tréner brankárov ho v minulosti trénoval v Dunajskej Strede. Slávik mal výbornú jeseň v Považskej Bystrici, čo ho na jar posunulo do MŠK Žilina. Sme radi, že sme ho získali," povedal generálny manažér Marek Ondrejka.

Matej Slávik bude v novej sezóne obliekať dres s číslom 1.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri