Aktuality 28.6.2023 | Timotej Pavlík

​Matej Moško sa vracia na ViOn

Stredný obranca sa po dvoch rokoch vracia do známeho prostredia. Zmluvu podpísal na jeden rok s ročnou opciou.

Matej Moško začínal s futbalom v MŠK Púchov. V doraste už obliekal dres MŠK Žilina, odkiaľ putoval v sezóne 2020/2021 na hosťovanie do ViOnu, kde prvýkrát poznal chuť najvyššej slovenskej súťaže. V jeho drese nastúpil v danej sezóne na 24 zápasov a pomohol klubu k historickému piatemu miestu vo Fortuna lige. Jeho ďalšími klubmi boli druholigové FC Košice a MŠK Púchov.

,,V Moravciach som zažil jednu z najlepších sezón v kariére. Dosiahli sme s vtedajším tímom najlepšie umiestnenie v histórii klubu. To, či to zopakujeme v tejto sezóne, sa bude odvíjať od našej prípravy,” pokračuje 24- ročný navrátilec Moško: ,,Každý z nás je dostatočne motivovaný na to, aby bol ochotný odovzdať v zápase zo seba vždy niečo navyše.”

Odchovanec žilinského futbalu vie, čo ho v Zlatých Moravciach čaká: ,,Prostredie a zázemie tu poznám, ľudia okolo klubu sa tu naďalej pohybujú tí istí. Trénera taktiež poznám, viedol ma v Púchove v ostatnej sezóne. S klubom som udržiaval kontakt počas dvoch rokov a pozorne som ho sledoval. Som rád, že sa naše cesty znovu spojili,” uzavrel 192 cm vysoký obranca.

Príchod Moška podporil aj nový tréner: ,,Samozrejme on má hlavné slovo pri angažovaní hráčov. Tak bolo aj v prípade Moša. Viedol ho celú sezónu. Je presvedčený, že tímu pomôže. Rovnako tak aj my ostatní v klube. Vzájomne sa poznáme, čo je výhodou nielen na ihrisku, ale mimo neho. Nie je potrebné vzájomné spoznávanie sa. Môžeme sa sústrediť iba na športovú stránku. Tešíme sa na spoluprácu, angažovali sme výborného stopéra," povedal generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Matej Moško bude nosiť dres s číslom 39. Také, ako aj počas jeho prvého pôsobenia pri Žitave.
Generálny partner
Hlavný partner
Partneri