Aktuality 17.7.2022 | Timotej Pavlík

​Klub získal novú tvár. Brazílskeho obrancu Almeidu

Tím Jána Kociana má nového futbalistu. Tím posilnil pravý obranca Stephano Alves de Almeida.

Ostatné tri sezóny odohral Brazílčan v českom druholigovom FC MAS Táborsko. Robustný zadák bol doteraz v Zlatých Moravciach na skúške, ktorú začal duelom proti FC Petržalka. Bývalý hráč portugalského tímu Académica de Coimbra podpísal s ViOnom zmluvu na jeden rok.

,,Cítim sa dobre. Počas dovolenky v rodnej Brazílii som veľa trénoval, takže prichádzam do nového klubu v dobrej kondícii,prezradil pre klubový web pravý obranca po podpise kontraktu.

Po príchode na Slovensko si 181 cm vysoký obranca stanovil jasné ciele: ,,Bol by som rád, keby som pomohol zotrvať Zlatým Moravciam v najvyššej súťaži a pobiť sa o čo najvyššie postavenie v tabuľke,povedal 28-ročný futbalista.

,,Kolektív je veľmi dobrý, hráči ma tu srdečne privítali. Cítim z tohto klubu rodinnú atmosféru, takže sa tu cítim ako doma, vyjadril sa Almeida.

Pochvaľuje si komunikáciu pri transfere, ale i realizačný tím na čele s hlavným trénerom. ,,Pri prestupe to bolo fajn. Tréner a realizák hovoria po anglicky, čo mi vyhovuje. Samozrejme, viem trochu po česky, keďže som tam hrával tri roky, takže rozumiem aj slovenčine,uzavrel rodák zo Sao Paula.

Stephano Almeida si bude obliekať dres s číslom 27.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri