Tlačová správa 4.10.2022 | Timotej Pavlík

​Ján Kocian na vlastnú žiadosť končí v Zlatých Moravciach

Ján Kocian nebude pokračovať na pozícií hlavného trénera ViOnu.

Hlavný tréner Zlatomoravčanov Ján Kocian zo zdravotných dôvodov požiadal o ukončenie spolupráce s červeno-modrými: ,,Včera som požiadal majiteľa klubu ViOn Zlaté Moravce, pána Viliama Ondrejku o moje uvoľnenie z funkcie hlavného trénera, zo zdravotných dôvodov. Už po zápase tretieho kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede sme na túto tému spolu prvýkrát hovorili a moje kardio problémy riešili s klubovým lekárom MUDr.Hanzelom a MUDr.Balážovou v B.Bystrici. Aj keď v priebehu nasledujúceho obdobia nastali určité zlepšenia, momentálne mi môj zdravotný stav nedovoľuje venovať sa trénerskej práci tak, ako si to predstavujem, preto som sa rozhodol k tomuto kroku. Vážim si ponuku majiteľa klubu, ktorý mi dáva možnosť, zotrvať v štruktúrach klubu,” vyjadril sa doterajší tréner ViOnu Ján Kocian.

Skúsený 64-ročný tréner dnešným dňom končí pri A-tíme: ,,Tréner Ján Kocian požiadal majiteľa klubu zo zdravotných dôvodov o ukončenie spolupráce. Ten jeho žiadosti vyhovel a k dnešnému dňu končí na pozícii hlavného trénera. Za jeho odvedenú prácu pre ViOn mu ďakujeme. Naďalej však bude pôsobiť v štruktúrach klubu. Otázku nového trénera by sme chceli dotiahnuť ešte tento týždeň. Dovtedy je poverený vedením tímu doterajší asistent Libor Fašiang,povedal generálny manažér FC ViOn Marek Ondrejka.

Bývalý reprezentačný tréner viedol ViOn od 5. mája tohto roku, keď ešte v závere uplynulej sezóny nahradil Ľuboša Benkovského. V sezóne 2021/22 si pripísal vo Fortuna lige jednu výhru v dvoch zápasoch. Počas prebiehajúceho ročníka získali Zlatomoravčania jedno víťazstvo a štyri remízy v jedenástich dueloch. Pod vedením Jána Kociana sa ViOn prebojoval medzi 32-najlepších tímov v Slovnaft Cupe. Pri kormidle pri Žitave bol päť mesiacov.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri