Aktuality 9.7.2022 | Timotej Pavlík

​Generálku ovládol suverénne ViOn. Do Fortuna ligy ide pozitívne naladený

Futbalisti Zlatých Moraviec zdolali Petržalku v poslednom prípravnom zápase 6:0.

V prvom polčase sa Zlatomoravčania ešte trápili v koncovke. Aj vďaka dobrej defenzíve hostí. V závere prvého dejstva otvoril skóre Anton Sloboda. V druhom sa roztrhlo vrece s gólmi a po pekných akciách sa postupne dvakrát presadili Ďubek s Rákom a jeden gól pridal Niarchos.

Hlavný tréner Ján Kocian hodnotil duel pozitívne: ,,V prvom rade sa pozerám na výkon svojho tímu, v ktorom bolo vidieť zlepšenie oproti poslednému zápasu. V prvom polčase sme boli lepší v defenzíve ako v ostatnom zápase. V prvej časti dueli sa nám nedarilo v ofenzíve. Mali sme problém s prechodom do útoku. Chceli sme dominovať, čo sa nám aj darilo, chýbala mi tam však finalizácia. Druhý polčas bol lepší a dokázali sme päťkrát skórovať.”

Pozornosť v zápase si získal mladý Sebastián Rák, ktorý sa presadil dvakrát. ,,Sebo Rák zanechal spomedzi mladých najlepší dojem, preto zostal v tíme najdlhšie. Pre nás aj pre neho je dôležité, že dvakrát skóroval proti Petržalke. Dnes využil ten potenciál, ktorý má.podotkol po víťaznom zápase skúsený tréner.

,,Mám v hlave nejakú predstavu ako bude vyzerať zostava proti Trnave. Trošku nám robí vrásky Timo Múdry, ktorý je zranený. Uvidíme, či sa dá do zápasu dokopy,uzavrel kormidelník ViOnu Ján Kocian.

Spokojný po generálke bol aj spomínaný autor dvoch presných zásahov Sebastián Rák. ,,Je pre mňa veľká vec, že mi dal tréner šancu. Na ihrisku som sa snažil zo seba odovzdať všetko, dva góly sú pre mňa len bonus. Treba však spomenúť, že góly by som nedal bez Kyziho prihrávky a samozrejme práce celého tímu. Ďakujem trénerovi za príležitosť v tomto zápase.

Zlatým Moravciam sa budúcu sobotu začína Fortuna liga proti trnavskému Spartaku. Duel v City Aréne bude mať výkop o 18.00.