Aktuality 27.7.2023 | Timotej Pavlík

​Bývalý hráč United podpísal zmluvu s ViOnom

Stredopoliar James Weir sa dohodol so Zlatými Moravcami na ročnom kontrakte.

Dvadsaťsedemročný futbalista si prešiel akadémiou Manchestru United, či mládežníckymi výbermi anglickej reprezentácie. Na Slovensku si obliekal dres vtedy účastníka najvyššej súťaže z Pohronia.

Rodák z Prestonu vraví o prvých pocitoch na ViOne: ,,Štadión je útulný, hral som tu pár zápasov, takže prostredie poznám. Kabína ma tu privítala, všetko je tak ako má byť, cítim sa tu byť vítaný. Je mi potešením byť súčasťou rodiny tohto priateľského klubu. Všetci z tímu sú nápomocní. Ľudia, s ktorými som hovoril, mi o klube povedali len dobré veci. Klub je mladý, no v najvyššej súťaži pôsobí už veľmi dlho, práve tým sa buduje jeho história” a ďalej pokračuje o trénerovi: ,,Z trénera cítim, že je priateľský a hlavne má vášeň pre futbal. Teším sa, ako mi on a celý trénerský štáb pomôžu napredovať túto sezónu,” vraví 177 cm vysoký stredopoliar.

Uplynulú sezónu pre zranenie do hry nezasiahol, predtým pôsobil v maďarskom MTK, kde bol do zranenia kľúčovým hráčom: ,,Mojim osobným cieľom pre túto sezónu je sa dostať do čo najlepšej formy po mojom zranení, chcem mojimi výkonmi, gólmi a asistenciami zo stredu poľa pomôcť klubu byť úspešným.”

Slovensko už pozná z pôsobenia v Pohroní: ,,Je to malá a tichšia krajina ako moje rodné Anglicko. Takže sa aj skôr adaptujem na toto prostredie. Počul som, že tu je v okolí veľa pekných miest, ktoré by som chcel neskôr navštíviť,” uzavrel nový člen tímu Vladimíra Cifraniča.

ViOn hľadal do stredu poľa po odchode Antona Slobodu náhradu: ,,O futbalových kvalitách Jamesa netreba pochybovať. Je to výborný futbalista. Máme ho pred očami z pôsobenia v Pohroní. Aj proti nám nádherne skóroval. Bol tam rozdielový hráč, vybojoval si angažmán v Maďarsku. Pribrzdilo ho zranenie členka. Dnes je stopercentne pripravený. Veríme, že nám pomôže. Veľmi rýchlo sme sa dohodli. Vážime si jeho prístup v rokovaniach. Takisto patrí vďaka aj jeho agentovi Richardovi Tryznovi," povedal k príchodu Angličana, ktorý má na konte v drese United aj štart v Premier league proti Arsenalu, generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

James Weir si bude obliekať dres s číslom 8.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri