Aktuality 19.8.2022 | Timotej Pavlík

​Aaron Belmenen s prvou zmluvou. Bude súčasťou ViOnu

V lete skončil v kategórii U19. Už rok však je súčasťou A tímu. Teraz so svojím materským klubom podpísal ročnú zmluvu.

V minulej sezóne bol talentovaný obranca jednou z kľúčových postáv v U19. Bol pri jej postupe do najvyššej dorasteneckej súťaže. Napriek tomu, že na jar ho trápil zranený členok. Šancu v áčku dostal v Slovnaft cupe, kde v dvoch zápasoch strelil jeden gól. Aaron Belmenen podpísal prvý kontrakt so Zlatými Moravcami.

,,Je to pre mňa špeciálny moment a som veľmi rád, že som podpísal zmluvu s ViOnom. Odmalička tu hrávam. Samozrejme sa tu preto cítim ako doma,” povedal na úvod odchovanec ViOnu.

Rodený Mexičan, aj so slovenským občianstvom (otec je Mexičan, mama Slovenka - pozn. redakcie) pokračuje: ,,Chcem sa poďakovať hlavne rodičom, ktorí ma vo futbale od začiatku podporovali, spoluhráčom a trénerom z akadémie a v neposlednom rade majiteľovi a ľuďom z klubu, či trénerskému štábu za ich prejavenú dôveru. Verím, že môj vzťah k ViOnu bude stále rásť.”

Je možné, že defenzívny univerzál zmení ešte v rámci jesene dres. Môže sa tak stať v rámci hosťovania, ktoré bude prospešné pre hráča aj klub. V hre je druholigový nováčik z Rače. ,,Ak by to vyšlo, budem rád. Hosťovanie beriem ako príležitosť k získaniu hernej praxe a zápasovej kondície, na pripravenie sa do jarnej časti sezóny,” uzavrel Aaron.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri