Zápas 4.5.2024 | Matej Zima

ViOn porazil Skalicu, zaznamenal prvú domácu výhru

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble porazili Skalicu v 8. kole Niké ligy - skupiny o udržanie sa 1:0.

Pre zranenia stretnutie vynechali Jakub Švec, Samuel Hodúr, Gergely Tumma a Karol Mészáros. Pre zápas za dorastencov chýbal na súpiske Patrik Dulay.

Prvé dejstvo sa nieslo v aktivite Zlatomoravčanov. Už v 11. minúte otvoril skóre zápasu Marek Kuzma ktorý dokázal úspešne zakončiť pred Junasovou bránou po centri Karola Mondeka. V 13. minúte mohli hostia skóre zápasu vyrovnať po streleckom pokuse Mášika ktorý nakoniec domáci gólman Patrik Richter vytesnil nad brvno. Na dvojgólové vedenie mohli Vionisti zvyšovať v 40. minúte po strele Adama Brenkusa spoza šestnástky, ktorá sa nakoniec od brvna odrazila len pred bránkovú čiaru.

V druhom dejstve boli hostia aktívnejší. V 60. minúte mohol vyrovnať skóre zápasu Černek po voleji ktorý nakoniec smeroval tesne vedľa svätyne Zlatomoravčanov. Ďaľšiu obrovskú šancu mali hostia v 71. minúte, kedy pred bránou Vionistov zakončoval Smékal, ktorého strelecký pokus nakoniec na bránkovej čiare zachytil Richter. Poslednú šancu zápasu mali hostia v 81. minúte po streleckom pokuse Gažiho, ktorý dokázal zblokovať pred bránov červeno-modrích obranca Samuel Suľa.

Najbližšie odohrajú zverenci Dušana Uhrina duel v sobotu 11. mája o 18.00 hod proti MFK Zemplín Michalovce.