Aktuality 5.7.2022 | Timotej Pavlík

ViOn myslí aj na mladých. Upísal si dvojicu talentovaných hráčov Marka Ševčíka a Patrika Richtera

Prestúpil z FC Nitra, následne podpísal kontrakt. ViOn sa pozerá aj do budúcna.

Marko Ševčík prišiel do Zlatých Moraviec z nitrianskej akadémie. Krátko po príchode podpísal tento talentovaný 17-ročný útočník trojročnú zmluvu. Naposledy pôsobil pod Zoborom v troch tímoch. V U17, U19 a hral aj za mužov tretiu ligu. “Som rád za príležitosť pôsobiť v tomto klube. Bolo by skvelé, ak by som si zahral za A tím, ale to je na trénerovi. Budem sa snažiť naplniť ciele tohto klubu.

Mladý futbalista v minulej sezóne dorasteneckej ligy do 17 rokov strelil deväť gólov: ,,Mal som aj iné možnosti, kam ísť, ale po viacerých rozhovoroch som sa rozhodol pre ViOn. Zlaté Moravce boli pre mňa najlepšia možnosť. Vážim si, že sa o mňa zaujíma fortunaligový klub.” priblížil svoje rozhodnutie 193 centimetrov vysoký hrotový útočník.

Pre druhého mladého hráča, Patrika Richtera, ide o prvú zmluvu. ,,Je dobrý pocit podpísať prvú zmluvu práve s ViOnom. Prešiel som si tu akadémiou od detstva. Tiež som fanúšikom tohto tímu. Máme tu skúsených brankárov, od ktorých sa môžem veľa naučiť. Samozrejme, nemôžem zabudnúť na trénera brankárov Martina Matláka, ktorý mi veľmi pomáha,” uzavrel mladý brankár.

,,Som rád, že mi športový riaditeľ mládeže Jozef Novota pred rokom a pol navrhol zapojiť do tréningového procesu A-mužstva Patrika. Počas našej spolupráce urobil veľký progres, za ktorý si zmluvu so Zlatými Moravcami naozaj zaslúžil,hovorí tréner brankárov A tímu Martin Matlák.

,,Nie len ja v ňom vidím potenciál, ale aj viacerí tréneri a manažment. Podpis jeho zmluvy s ViOnom je signál pre ďalších chlapcov z PFA. Ak má hráč poctivý prístup na ihrisku i mimo neho, tak si môže plniť svoj futbalový sen. Paťo je vekom ešte dorastenec, kde by aj mal chytať. Pomaly sa bude zapracovávať do mužského futbalu, ak bude naďalej na sebe svedomito pracovať, tak ho bude čakať šanca,vyjadril sa Matlák.

Obaja hráči budú trénovať s A-mužstvom, ligové zápasy budú hrávať v kategórií U19, samozrejme, postupne budú dostávať príležitosť aj s A tímom. S tým sa pripravuje aj ďalší exdorastenec Sebastián Rák, ktorého výkony môžu tiež posunúť k prvému kontraktu s ViOnom.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri