Aktuality 28.11.2022 | Timotej Pavlík

V stredu poobede Tipsport liga proti Skalici, pred ňou ligová dohrávka U19 proti Trenčínu

V stredu bude na ViOne bohatý futbalový program. Bude hrať áčko aj dorastenci.

Jesenná časť Fortuna ligy je za nami, ale futbal sa ešte na zimný spánok neuložil. V tomto týždni sa Zlaté Moravce dvakrát predstavia v rámci Zimnej Tipsport ligy. Druhý duel v tejto súťaži odohrajú v stredu 30. novembra o 13.00 h v domácom prostredí. Uvažovalo sa o odohratí zápasu priamo na hlavnom štadióne, ale počasie to už nedovolí, navyše ihrisko je už zazimované. Hrať sa teda bude za štadiónom na umelej tráve. Súperom vionostov bude klub najvyššej súťaže MFK Skalica. Vstupné stanovil organizátor z Tipsportu na 3 eurá.

Zverenci Ivana Galáda majú už jedno stretnutie tohtoročnej edície Tipsport ligy za sebou. Minulý piatok remizovali v Lanžhote s českým fortunaligistom Sigmou Olomouc 2:2 a do tabuľky skupiny D si pripísali prvý bod. V závere tohto týždňa, v piatok 2. decembra o 10.30, súťaž tretím zápasom proti 1. FC Prostějov aj ukončia. Hrať sa bude na umelej tráve v NTC Senec.

V tejto zimnej súťaži hrá 20 klubov, šestnásť z Čiech a štyri zo Slovenska, ktoré sú rozdelené do piatich štvorčlenných skupín. Okrem Zlatých Moraviec hrajú zo Slovákov ešte MFK Skalica, Spartak Trnava a AS Trenčín. Po skončení súťaže sa na základe bodov zo skupín určí celkové poradie od prvého až po dvadsiate miesto. Na všetky tímy čakajú aj finančné odmeny, Tipsport na ne vyčlenil 2 milióny českých korún.

Pred stredajším zápasom Tipsport ligy sa v predzápase predstavia na domácej umelej tráve aj starší dorastenci. Zverenci trénera Andreja Štefanku nastúpia o 10.00 h v dohrávke 13. kola I. ligy U19 proti AS Trenčín. Vstup na tento duel je voľný. Týmto zápasom ukončia dorastenci jesennú časť.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri