Aktuality 14.10.2021 | Klub

Švec zanechal v reprezentačnej U19 pozitívny dojem: „Boli to výborné zápasy“

Počas voľna sa po ligovom kole prechádzal s maminou pri bratislavskom hrade, keď mu zavolal technicky vedúci s informáciou, že je donominovaný na prípravný UEFA turnaj štyroch krajín. „Vôbec som to nečakal. Milo ma to prekvapilo a nabilo pozitívnou energiou,“ prezradil na úvod zakončovateľ ViOn-u

V kádri nahradil chorého Jambora zo Žiliny. Turnaj bol pre našich reprezentantov generálkou na budúcoročné domáce EURO. Sily si zmerali proti futbalovým veľmociam – Nemecko, Holandsko a Portugalsko.

„Až na prvý súboj s Nemeckom sme zvyšné dva zvládli. Boli to výborné zápasy. S chalanmi sme si sadli a vytvorili výbornú partiu. Týždeň predtým som hral na ihrisku trnavskej Lokomotívy za našu devätnástku a o ďalších sedem dní som mal na sebe reprezentačný dres. Oproti mne stáli hráči, ktorí majú trhovú hodnotu aj päť miliónov,“ usmieva sa Švec.Na ihrisku si porovnal kvality napríklad s Armindom Siebom z Bayernu Mníchov, či Xavim Simonsom z PSG. „Holanďania sú veľmi dobrí s loptou na nohe. Ťažko sa im odoberala. Chýbala im lepšia efektivita. Nemcom vychádzal výborne pressing. Boli dosť živí a neustále robili všetko v šprinte. Portugalci pripomínali Holanďanov,“ porovnal troch protivníkov Marek.

Oproti klubovým povinnostiam zažil niečo nové. V konfrontácii s európskymi futbalistami uspel. U trénerov zanechal dobrý dojem. Hneď pri svojom debute asistoval na víťazný gól s Holandskom. Proti Portugalsku odohral 67 minút. Sokolíci zvíťazili aj v tomto prípade. Prehrali iba s Nemeckom.

„Otestovali sme sa proti najlepším krajinám. Potvrdili sme si, že budúci rok môžeme na domácom európskom šampionáte uspieť. Všetkých nás to posunulo dopredu. Som vďačný ViOn-u a najmä trénerovi, ktorý má vo mne dôveru. Naučil ma množstvo taktických vecí, ktoré som využil a v porovnaní s ostatnými vďaka tomu nezaostával,“ prezrádza ďalej Marek Švec.

K Žitave sa vrátil vo štvrtok do tréningového procesu. Zlatomoravčania sa po reprezentačnej prestávke pripravujú na súboj s futbalistami ŠKF Sereď, ktorú v sobotu privítajú vo svojej aréne.

„Bude to náročný zápas. Seredčania obmenili mužstvo, posilnili sa. Očakávam množstvo súbojov. Musíme hrať svoju hru a jednoznačne vyhrať. Nič iné si nepripúšťame. Urobíme všetko preto, aby tri body zostali doma,“ uzatvára s dôrazom rodák z neďalekého Partizánskeho.Vstupenky na 11. kolo Fortuna ligy sú denne v predaji online: fcvion.maxiticket.sk i na Čerpacej stanici ViOn. Pred výkopom budú dostupné v pokladni štadióna.

Foto: Dušan Peth

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri