Klub 29.12.2021 | Redakce

Stovkár Mondek: „Odmalička som sníval, že si zahrám slovenskú ligu. Som za to vďačný“

Po stopérovi Jozefovi Menichovi si stozápasové brány v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži otvoril v záverečnom jesennom kole aj krídelník Karol Mondek.

„Vnímam to pozitívne. Teším sa z toho. Odmalička som sníval, že si zahrám slovenskú ligu. Podarilo sa. Som za to vďačný. Momentálne mám na konte sto zápas, čo je fajn. Verím, že ešte nejaké štarty pribudnú,“ usmieva sa rodák z Martina.

Tridsaťročný futbalista sa s klubom od Žitavy dohodol na konci letnej prípravy. Okrem jedného súboja nevynechal ani jeden. Trénerovi Benkovskému bol k dispozícii v osemnástich z devätnástich duelov. S tromi gólmi a rovnakým počtom asistencii patrí k najlepším hráčom tímu.

„Napriek tomu, jeseň nemôžem hodnotiť pozitívne. Vôbec nám nevyšiel vstup do sezóny. Stratili sme veľa bodov. Herne to nebolo ideálne. Na konci sme sa chytili, začali zbierať body. Hra mala parametre. Posledné stretnutie s Michalovcami nás doma opäť prefackalo a posadilo na zadok. Musíme sa nad sebou zamyslieť. Dúfam, že nám k tomu pomôžu tieto sviatky. Od zimnej prípravy to musí byť iný a najmä lepší ViOn,“ zdôrazňuje Karol Mondek.

Mimochodom, aktuálna sezóna je jeho úvodnou po návrate po šiestich rokoch zo zahraničia. „Očakávania som nemal. Teší ma fakt, že sa liga zlepšuje – štadiónmi i ihriskami. Všetko je na vyššej úrovni. Čo sa týka ViOn-u, máme tu výborné podmienky na trénovanie. Je tu ochotný majiteľ a dobrý trénerský tím. S týmto som spokojný,“ dopĺňa Karol.

Na Slovensku pôsobil pred ViOn-om iba v jednom klube, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru – AS Trenčín. V sezóne 2014/2015 sa tešil zo zisku double – majstrovskej trofeje i víťazstva v Slovnaft Cup-e.

„Trenčínu musím byť vďačný za šancu, ktorú mi dali. V mladom veku ma vytiahli do A mužstva. Prežil som tam krásne časy. Spomínam na to iba v dobrom. Zlatým Moravciam taktiež ďakujem, že ma angažovali a môžem pôsobiť znova v našej lige. Neprežívame veľmi dobré obdobie, no verím, že sa to postupne zmení,“ uzatvára Mondek.

Karolovi k stovke ligových zápasov gratulujeme

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri