Aktuality 18.5.2022 | Tlačová správa Fortuna ligy

Prezídium ÚLK rozhodlo o zrušení baráže o účasť v najvyššej súťaži. FC ViOn ostáva vo Fortuna lige

Prezídium Únie ligových klubov na svojom mimoriadnom zasadnutí rozhodlo o baráži o účasť vo Fortuna lige a play-off o UEFA Európsku konferenčnú ligu.

Vzhľadom na to, že ŠKF ORION TIP Sereď nepodal odvolanie voči rozhodnutiu o neudelení licencie prvostupňovým orgánom licenčného konania SFZ a nebude tak držiteľom licencie pre budúcu sezónu Fortuna ligy, ako ani v európskych pohárových súťažiach, Prezídium ÚLK muselo na svojom mimoriadnom zasadnutí rozhodnúť o dvoch zásadných otázkach, týkajúcich sa aktuálnej sezóny.

V prvom prípade rozhodovalo Prezídium o baráži o účasť vo Fortuna lige. Na základe hlasovania Prezídia ÚLK sa baráž hrať nebude. Vo Fortuna lige ostáva družstvo FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Po riadnom ukončení sezóny Fortuna ligy 2021/2022 bude Únia ligových klubov postupovať v zmysle článku 17 Súťažného poriadku SFZ, čo v praxi znamená oslovenie najvyššie umiestneného klubu II. ligy, teda MFK Dukla Banská Bystrica. Tento klub bude musieť zároveň splniť podmienky skráteného licenčného konania, rovnako ako víťaz II. ligy. Účasť klubu v nasledujúcej sezóne Fortuna ligy podlieha schváleniu Prezídia ÚLK.

V druhom prípade Prezídium ÚLK rozhodlo o play-off o UEFA Európsku konferenčnú ligu. Na základe hlasovania Prezídia ÚLK bolo rozhodnuté o tom, že z dôvodu automatického vzdania sa účasti v play-off zo strany klubu ŠKF ORION TIP Sereď, sa posunie poradie tímov o jednu pozíciu v tabuľke nižšie. To znamená, že ôsmy tím, resp. druhý tím v skupine o udržanie sa bude mať možnosť zabojovať o pohárovú Európu v play-off. V prvom semifinále play-off sa stretnú DAC Dunajská Streda s jedným z dvojice Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce. O ôsmu pozíciu v tabuľke budú tieto tímy bojovať na diaľku v poslednom kole nadstavbovej časti. Delí ich v tabuľke totiž len jeden bod. V druhom semifinále sa stretnú MŠK Žilina s AS Trenčín. V oboch prípadoch sa hrá na jedno víťazné stretnutie a víťazi zápasov postúpia do finále, ktoré sa takisto hrá na jeden víťazný zápas.

PLAY-OFF O UEFA EURÓPSKU KONFERENČNÚ LIGU

SEMIFINÁLE

Utorok 24.5.2022 o 17:00: Žilina vs. Trenčín

Utorok 24.5.2022 o 19:30: DAC 1904 vs. L. Mikuláš / Michalovce

FINÁLE

Piatok 27.5.2022 o 20:00: Víťaz semifinále ½ vs. Víťaz semifinále ½


Zdroj: Tlačová správa Fortuna ligy

Hlavný partner
Partneri