Aktuality 24.5.2022 | Redakcia

Pre Martina Chrena bol zápas s Liptovským Mikulášom posledný. Kariéru ukončil výhrou

Klubová ikona ukončila profesionálnu kariéru. Meno Martina Chrena je s FC ViOn spojené takmer dvadsať rokov.

Vo veku 38 rokov si už "Štoky" ďalší štart v profesionálnom futbale nepripíše. S 297 štartmi je absolútnym klubovým rekordérom. S krátkymi pauzami v rakúskom Horne a Komárne strávil celú kariéru pri Žitave. Zažil aj smutné chvíle, ale v pamäti ostávajú hlavne tie krásne. "Áno, je to tak. Nikdy nezabudnem na víťazstvo v Slovenskom pohári v roku 2007 a následnú cestu Európou. A hlavne dvojzápas s neskorším víťazom pohára, ruským Zenitom Petrohrad. Krásne spomienky sú aj na vlaňajšiu sezónu, v ktorej sme pre klub vybojovali piatym miestom historické umiestnenie v najvyššej súťaži," spomína Martin Chren.

Futbalový život sa však zastaviť nedá. V dueli s Liptovským Mikulášom si dres Zlatých Moraviec obliekol naposledy. Bol na ihrisku pri výhre svojho tímu 2:0. Jedna etapa v živote sa končí, druhá sa začína. Ukončenie kariéry si prebral osobne s majiteľom klubu Viliamom Ondrejkom. "Musím sa priznať, bolo to emotívne stretnutie. Aj sme si zaspomínali, padli aj nejaké slzy," dodáva Chren.

V rámci rozhovoru sa obaja dotkli aj ďalšieho pôsobenia v klubových štruktúrach. "Martin je veľká persona FC ViOn. Patrí mu obrovské poďakovanie za všetko, čo pre nás urobil. Vždy si ho budeme pamätať ako skromného chalana a výborného a bezproblémového futbalistu. Dlhé roky bol oporou pre náš klub. Zaslúži si, aby sme sa bavili aj o možnostiach pokračovať v našich štruktúrach. To sa na našom stretnutí aj stalo," povedal prvý muž FC ViOn Viliam Ondrejka.

Samozrejme, klub sa s profesionálnou kariérou Martina Chrena rozlúči aj oficiálne, pred zrakmi svojich fanúšikov. Stane sa tak v prvom domácom zápase novej sezóny. Teraz však aspoň takto. Ešte raz ti "SŤOKY" ĎAKUJEME ZA VŠETKO!

Hlavný partner
Partneri