Aktuality 9.12.2021 | Redakce

Nášmu futbalistovi Martinovi Gambošovi sa podarilo zachrániť v horiacom dome. Druhý raz sa narodil

Životy si zachránili, ale prišli o všetko. Všetko to na vlastnej koži zažil aj náš hráč Martin Gamboš.

V noci z nedele 5. decembra na pondelok 6. decembra to vyzeralo v obci Stránske pri Rajeckých Tepliciach ako v najhoršom akčnom filme. Všetko sa to začalo asi o 1:20, keď na terase rodinného domu, zrejme skrat elektriny, spôsobil následný mohutný požiar. Ten sa šíril veľkou rýchlosťou. V podstate za pár minút zhorel celý dom. Zasahovalo päť hasičských áut.

V čase katastrofy spal v dome aj Martin Gamboš. Bol totiž s priateľkou u jej starkej, ktorej dom patrí. Spolu s nimi si peklo prežili aj ďalší členovia rodiny. „Nastala strašná panika. Cítili sme dym, videli sme ako z prízemia šľahajú plamene. Nebolo už úniku. Museli sme vyskakovať z poschodia cez okná. V pyžamách a bosí. Prišlo aj k nejakým zraneniam. Nebyť psa, ktorý začal štekať a priateľkinej starkej, ktorá spala na tej strane, ako sa požiar začal šíriť a ktorá to prvá spozorovala, asi by sme spali ďalej. Naše šance na prežitie by neboli žiadne, určite by sme tam zhoreli. Oheň bol na poschodí asi za dve minúty, išlo doslova o sekundy,“ opisuje hrôzostrašnú situáciu po pár dňoch Gambi.Vedľa domu mal zaparkované auto. Strecha začala padať. Len čakali či zasiahne aj jeho auto. Našťastie sa tak nestalo. Zrejme, ak by začalo horieť, katastrofa by bola ešte hroznejšia. Po niekoľkých hodinách hasiči požiar uhasili. Rodina ostala v podstate na ulici, prišla o všetko, čo v živote nadobudla. Dom je neobývateľný. Celý zhorený.

„Dočasne sa priateľkina starká nasťahovala k rodine. Ale čo bude ďalej, nikto nevie. V tejto chvíli sme všetci šťastní, že sme prežili. Všetci sme sa druhý raz narodili. Odborníci musia posúdiť statiku domu a následne rozhodnú, či sa bude musieť zbúrať alebo sa bude môcť rekonštruovať. Náklady to však budú tak či tak obrovské,“ pokračuje Martin.

Rodina cíti od okolia veľkú podporu. „Je to úžasné. Ľudia veľmi pomáhajú. Či už materiálne, ale aj finančne. Aj takí, ktorých vôbec nepoznáme. Všetkým patrí obrovské poďakovanie,“ dodáva Gamboš.

Pre celú rodinu je to obrovská rana. V prípade, že ju chcete podporiť finančne, môžete tak urobiť prostredníctvom tohto čísla účtu:

SK19 0900 0000 0051 4748 6730

„Škody na dome budú v desiatkach tisícoch eur. Za každé jedno euro budeme veľmi vďační. Obrovská vďaka každému,“ uzatvára náš futbalista.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri