Aktuality 23.12.2022 | Timotej Pavlík

​Zlaté Moravce hlásia prvé nové meno. Prichádza talentovaný Lucas Demitra

Deň pred Vianocami FC ViOn získal z AS Trenčín mládežníckeho reprezentanta Lucasa Demitru. Pri Žitave bude pôsobiť od januára do júna v rámci hosťovania.

Ešte len 19-ročný odchovanec AS Trenčín bol v hľadáčiku ViOnu už dlhší čas, čo potvrdil aj samotný Lucas: ,,V kontakte s klubom som bol približne od novembra. S ako prvým hlavným trénerom, keďže sa poznáme z jeho pôsobenia v Trenčíne. Prejavil o mňa záujem, o to rýchlejšie som sa rozhodoval,” vraví rodák zo Saint-Louis.

Mladý talent prichádza s jasnými cieľmi: ,,Budú to pre mňa nové skúsenosti, ktoré ma posunú v mojej kariére a zároveň chcem byť aj posilou pre mužstvo. To je aj dôvod, prečo som sa pre Vion rozhodol. Zároveň som cítil, že potrebujem zmenu a Zlaté Moravce sú pre mňa ideálna príležitosť,” uviedol na margo príchodu 184 cm vysoký krídelník.

Po odchode Egyho Vikriho sa klub ešte viac začal obzerať po novicovi na uvoľnené miesto. “Prioritou bol Lucas Demitra. Po tom, čo tréner Galád ho vyslovil ako prvú voľbu, sme začali na jeho príchode pracovať. Dôležité bolo to, že Lucas mal okamžite o spoluprácu záujem, čo deklaroval aj vo svojom materskom klube. Je to zaujímavý, talentovaný futbalista. Je rýchly, má všetky predpoklady sa u nás presadiť. Vďaka patrí Trenčanom, s ktorými boli rokovania korektné a rýchle a takisto aj hráčovmu agentovi Jurajovi Venglošovi, ktorý v tomto transfere urobil veľmi veľa. Hosťovanie je zatiaľ na jarnú časť, uvidíme, čo potom prinesie leto,” povedal generálny manažér FC ViOn Marek Ondrejka.

Lucas Demitra bude nosiť dres s číslom 17.

Okrem prvého príchodu si Zlatomoravčania robia zálusk aj na ďalšie. “Po prestupe Niarchosa hľadáme útočníka, posilniť sa chceme aj v defenzíve a strede poľa. Radi by sme v zime získali štyroch až piatich futbalistov. Priestor chceme dať prevažne slovenským hráčom, takých sa budeme snažiť hľadať a priviesť do klubu,” uzavrel Ondrejka.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri