Aktuality 8.8.2022 | Timotej Pavlík

​Postupné kroky Sebastiána Ráka. Okrem prechodu do áčka aj prvá zmluva

Talentovaný krídelník Sebastián Rák podpísal zmluvu s ViOnom.

Ešte stále iba 19-ročný tínedžer pôsobí v červeno-modrom drese s malými prestávkami od roku 2015. Vo vlaňajšej sezóne bol nosnou postavou tímu U19, kde bol aj najlepším strelcom. Aj jeho zásluhou sa dostala táto kategória medzi slovenskú futbalovú elitu.

Bol už ale aj súčasťou áčka, pokračuje v ňom aj v tejto sezóne. Sebo robí postupné kroky. Jedným z nich je aj prvý kontrakt s klubom. Túto udalosť vníma ako veľkú vec:
,,Chcel by som poďakovať za príležitosť podpísať zmluvu a byť tak aj naďalej hráčom ViOnu. Znamená to pre mňa veľa, hovorí 172 cm vysoký odchovanec ViOnu.

Dvadsaťšesťgólový strelec ostatnej sezóny druhej dorasteneckej ligy Sebastián Rák absolvoval celú prípravu v A-tíme: ,,Cítim sa tu dobre, kolektív je skvelý. Spoluhráči ma prijali. Budem rád, za akúkoľvek šancu, ktorú dostanem. Budem pracovať na sebe tak, aby som zaujal trénera svojim výkonom na tréningu a vybojoval si príležitosť nastúpiť,” vyjadril svoje želanie exdorastenec.

Ak dostane príležitosť, už vie ako s ňou naloží: ,,Viem, že je potrebné trénovať a hrať naplno. Ak teda dostanem šancu, chopím sa jej a budem sa snažiť pomôcť tímu svojím výkonom. Ak sa mi podarí dať gól, tak to bude ešte krajšie,uzavrel Sebastián.

Sebastián Rák bude mať dres s číslom 28.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri