Aktuality 6.7.2022 | Timotej Pavlík

​Do kádra pribudla staronová tvár. Zo Žiliny prichádza Samuel Suľa

FC ViOn hlási ďalší príchod. Tentoraz do defenzívy. Tím Jána Kociana sa rozrástol o 22-ročného univerzála Samuela Suľu.

Pravý obranca, ktorý ale môže alternovať na viacerých pozíciách na ročné hosťovanie z MŠK Žilina. Člen reprezentačnej U21 prichádza do známeho prostredia. V Zlatých Moravciach pôsobil už na jar. Nastúpil na 12 zápasov a strelil v nich jeden gól. Po sezóne sa mu hosťovanie skončilo a vrátil sa do svojho materského klubu, kde aj začal prípravu. ViOn však deklaroval o jeho služby záujem. Vytrvalosť napokon priniesla dohodu so Žilinčanmi.

,,V závere minulej sezóny som sa rozprával s trénerom Kocianon, ktorý chcel, aby som zostal. Väčšiu časť pripravy som síce absolvoval v Žiline, no myslím si, že najlepšia možnosť pre môj rozvoj bude ViOn. Pre tento klub som sa rozhodol aj preto, lebo dáva šancu mladým hráčom. Je tu tiež rodinná atmosféra super ľudia na čele klubu a výborní tréneri.vysvetlil svoje rozhodnutie 177 centimetrov vysoký univerzál.

Do známeho prostredia sa vracia rád. Nad príchodom k Žitave príliš nerozmýšľal. ,,Je výborný pocit byť späť. Niekoľko bývalých spoluhráčov síce odišlo, ale s tými, ktorí tu zostali sa poznám veľmi dobre. Neviem sa dočkať, keď sa s nimi stretnem. Samozrejme sa teším na to, keď s nimi budem hrať na trávniku,” pokračuje mladý Oravčan.

Talentovaný futbalista prichádza do klubu s jasným cieľom. ,,Budem sa snažiť v každom zápase podať výborný výkon a pomôcť tímu k čo najlepším výsledkom. Je mi potešením, že ViOn mal o mňa záujem a bol vytrvalý.uzavrel Samo.

Samuel Suľa bude v červeno-modrých farbách obliekať dres s číslom 25.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri