Aktuality 21.2.2023 | Timotej Pavlík

​Ďalší mladík s podpisom zmluvy. ViOn si poistil mládežníckeho reprezentanta

Ešte len 17-ročný Patrik Dulay podpísal s ViOnom trojročnú zmluvu.

Po Richterovi, Starečekovi a Ševčíkovi (ten aktuálne hosťuje v Banskej Bystrici) je Dulay aktuálne štvrtým dorastencom z akadémie, ktorý podpísal kontrakt s materským klubom. Krídelník U19 má za sebou výbornú jeseň. Patrí k porám tímu Andreja Štefanku. Ponuku, ktorú dostal, vníma veľmi pozitívne. ,,Táto zmluva pre mňa znamená, že aj klub vidí vo mne potenciál do budúcnosti, čo si mimoriadne vážim. Dodáva mi to ešte väčšiu motiváciu na sebe viac a viac pracovať,” dal najavo svoje pocity po podpise zmluvy Patrik Dulay.

Jasno má aj v cieľoch do najbližšieho obdobia. ,,Určite by som sa chcel udržať v reprezentácii U18 a svojimi výkonmi sa postupne prepracovať do A mužstva,” hovorí talentovaný futbalista. Má aj recept pre ostatných, ako na to. ,,Mladším chalanom by som chcel odkázať, že treba poctivo pracovať nielen na tréningoch, ale aj mimo nich individuálne. A samozrejme ísť si za svojim, plniť si svoje sny a ciele.” uzavrel rodák z neďalekých Vrábel.

Patrik už stihol nakuknúť aj do kabíny A tímu. Jeho kvality si všimol aj trénerský štáb Ivana Galáda. “Áno, Paťo už absolvoval niekoľko tréningových jednotiek v áčku. Tie vzhľadom na jeho potenciál a kvalitu budú určite pribúdať. Ide o výnimočný talent, vidíme v ňom veľkú perspektívu. Je to rýchlostný typ krídelníka, má ťah na bránu, dobrú prihrávku, ale aj zakončenie. Navyše je výborný aj charakterovo. Je inteligentný, skromný, pokorný a veľmi dobre nastavený. Pre všetko uvedené sme sa s nám rozhodli podpísať viacročný kontrakt. Ak bude pokračovať aj naďalej v tvrdej práci, budeme o ňom v budúcnosti určite počuť. Držíme mu palce. Aj on je určite motiváciou pre ďalšie talenty, ktoré máme v akadémii,” povedal na margo podpisu zmluvy generálny manažér Marek Ondrejka.

Samozrejme klub, aj s trénermi áčka a akadémie, sleduje aj ďalších mladých futbalistov, ktorí si už v lete môžu vypýtať svoje prvé zmluvy.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri