Zápas 27.4.2024 | Matej Zima

ViOn vyhral ligový zápas po takmer roku

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble zdolali Košice v 7. kole Niké ligy-skupiny o udržanie sa 2:0.

Pre zranenia stretnutie vynechali Jakub Švec, Samuel Hodúr, Gergely Tumma, Andrija Balić a Karol Mészáros. Pre trest za žlté karty na súpiske chýbal Filip Balaj.

Prvé dejstvo boli hráči z Požitavia efektívnejší. Aj keď skóre zápasu mohli otvoriť Košičania už v 14. minúte po strele Faška ktorá mierila tesne ponad brvno Richterovej brány. Zlatomoravčanov nakoniec poslal do vedenia Marek Kuzma v 22. minúte po zakončení z väčšieho uhla po presnej prihrávke Nonikashviliho. V 22. minúte mohol vyrovnať skóre zápasu Qose po strele spoza šestnástky, tú nakoniec dokázal Patrik Richter zneškodniť aj po prepadnutí za jeho chrbát.

V druhom polčase mali viacej šancí hostia. Už prvú šancu mali v 49. minúte po hlavičke Faška, ktorá skončila na konštrukcii brány. V 59. minúte sa Zlatomoravčania dostali do dvojgólového vedenia po presnom zakončení Adama Brenkusa ktorému asistoval Karol Mondek. V 66. minúte mal šancu na strane domácich Faško ktorý hlavičkoval nad bránu ViOn-u.

Najbližšie odohrajú zverenci Dušana Uhrina duel vo ViOn aréne v sobotu 4. mája o 18.00 hod proti MFK Skalica.