Góly: 24. Weiss ml., 43. Čavrič, 62. Kašia, 86. Zmrhal - 37. Mondek

FC VION: Lukáč - Suľa (48. Pinte), Pintér, Šuvalija, Čonka - Duga (82. Toml), Almeida, Ďubek (60. Brenkus), Mondek, Múdry - Niarchos

ŠK Slovan: Chovan - Hrnčár, Kašia, De Marco, Zmrhal - Kucka (78. Agbo), Kankava - Čavrič (89. Medved), Weiss ml. (46. Lovat), Green (79. Šaponjič) - Ramirez (69. Mustafič)

Diváci: 2836
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Zápas pre zranenie vynechali Horák, Sloboda, Grozdanovski, Rák, Bednár a Vestenickéhý. Prvý raz sa na lavičke objavil kapitán starších dorastencov Róbert Stareček.

Prvú výraznejšiu šancu v zápase si vypracoval Mondek v 22. minúte, no mieril tesne vedľa. ViOn hral vyrovnanú partiu so Slovanom do 24. minúty, keď sa po úniku presadil z ofsajdovej situácie Weiss. Mondek sa znovu dostal do šance v 37. minúte, ktorú využil po narážačke od Niarchosa a vyrovnal na 1:1. Do prestávky ale Slovan pridal jeden gól zásluhou Čavriča, ktorý v 43. minúte loptu trafil nechytateľne z prvej do pravého Lukáčovho vinkla.

Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívnejšie. Ich aktivita vyústila v gól Kašiu po rohovom kope v 62. minúte.
Obhajca trofeje bol pri chuti, v 83. minúte sa presadil Zmrhal a uzavrel na konečných 4:1.

Červeno-modrí sa najbližšie predstavia v nedeľu na Liptove, kde ich o 15.30 čaká dohrávka 17. kola proti Ružomberku.

Ohlasy trénerov

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Výsledok je reálny obraz toho, čo sa dialo na ihrisku. Slovan vyhral zaslúžene. Predstavoval som si toto vystúpenie inak. Asi sa budeme musieť pozrieť na svoje výkony a byť lepší v ďalších zápasoch.