post

Zlatomoravčania privítajú AS Trenčín. Hrnčár: „Bude to o zdravej agresivite a vyhrávaní súbojov“

V trinástom kole pricestuje k Žitave trenčiansky AS. Vo ViOn aréne sa stretne piate mužstvo s desiatym.

Od seba ich delí päť bodov. Trenčania sa v ostatnom kole dočkali svojho druhého víťazstva v aktuálnom ročníku. Vo svojom prechodom domove pod Dubňom zdolali Ružomberok. Vionisti cestovali na pôdu FK Pohronie, s ktorým sa druhý raz v rade rozišli zmierlivo výsledkom 2:2.

„Stretnutie nám ukázalo, že sme opäť siahali vonku na tri body. Dôkazom toho je obrovská šanca z poslednej minúty. Zápas sme nedotiahli do víťazného konca. Každopádne, musíme povedať, že v tejto lige je každý získaný bod zlatý,“ zdôrazňuje tréner Ľuboš Benkovský.

Jeho zverenci prešli pred stretnutím ďalším testovaním, v ktorom im vyšli negatívne výsledky. Chýbať budú vykartovaní kapitán Ďubek a stredopoliar Duga. Oba celky už na seba v tejto sezóne narazili. V druhom kole sa zrodila remíza 1:1. Skóre otváral Balaj, hráči AS vyrovnávali v samom závere gólom Čatakoviča.

„Vieme, že sme ten duel mohli zvládnuť za tri body, no o výhru sme prišli opäť v posledných minútach. Dúfam, že sa to nebude opakovať a doma potvrdíme našu silu,“ prízvukuje krídelník David Hrnčár.

Trenčín sa v sezóne 2020/2021 výsledkovo trápi. V doterajšom priebehu nazbieral jedenásť bodov. V posledných piatich kolách ťahal trikrát za kratší koniec, raz remizoval a raz vyhral. Naopak ViOn trikrát bodoval naplno a pridal jednu prehru i remízu.

„Tabuľka nie je v tejto fáze ukazovateľ. Náš súper má dobré a najmä technické mužstvo. Vedia si v zápasoch vypracovať gólové príležitosti. My sme taktiež pripravený a dobrý tím. Vieme sa rovnako dostať do gólových šancí a aj im zabrániť,“ pokračuje hlavný lodivod Benkovský.

Z historického hľadiska sa ViOn s Trenčínom stretne v tridsiatom druhom vzájomnom vystúpení. Futbalisti od Žitavy triumfovali v siedmich prípadoch. Trenčania ovládli dvadsať súbojov. Zmierlivo sa tímy rozišli štyrikrát.

„Bude to náročný súboj. Myslím si, že v rámci aktuálneho počasia je ihrisko výborne pripravené. Nemáme sa na čo sťažovať. Určite to bude znova o zdravej agresivite či vyhrávaní osobných súbojov. Najmä ale musíme byť úspešní v zakončení,“ dopĺňa Hrnčár.

Vo vzájomných zápasoch týchto celkov padá vždy veľa gólov. Veď len v ostatných piatich videli fanúšikovia dokopy šestnásť zásahov. Zlaté Moravce dvakrát doma vyhrali, dvakrát sa zrodil remízový rezultát a v poslednom súboji pri Žitave získal tri body Trenčín.

„Od nášho posledného zápasu s Trenčínom ubehol nejaký čas. Naše mužstvo v ňom prešlo určitou transformáciou i adaptáciou na nové veci. Veríme, že sme sa dostatočne pripravili a nebude nám chýbať pár minút na to, aby sme sa radovali z výhry. Stretnutie bude z oboch strán taktické a ťažké. Rozhodujúci faktor? Či sa budeme držať pripravenej cesty do poslednej minúty. Hráči, ktorí nastúpia, musia splniť svoje úlohy a vďaka tímovému výkonu môžu urobiť dobrý výsledok pre nás,“ uzatvára Ľuboš Benkovský. 

Výkop je v sobotu naplánovaný o 17.00 hod.