post

Výbuch v Trenčíne. Kira: „Musíme čím skôr zabudnúť a pokračovať v našej práci“

Zverenci Ľuboša Benkovského otvorili v piatok večer pod hradom Matúša Čáka nový ročník Fortuna ligy 2021/2022. A začiatok si predstavovali úplne inak. Z Trenčína sa vrátili so štvorgólovou prehrou.

Domáci hráči rozhodli o troch bodoch už v prvom dejstve. Na čo siahli, to sa skončilo gólom. Boli mimoriadne efektívni a od trinástej minúty strelili postupne štyri presné zásahy, ktorými poriadne zmrazili nádeje vionistov.

„Bohužiaľ, prvé dejstvo sme vôbec nezachytili. Štyrikrát sme inkasovali a hrali veľmi laxne, čo nás stálo zápas. Všade sme boli neskoro a kopili množstvo chýb. Musíme čím skôr zabudnúť a pokračovať v našej práci. Je za nami iba prvé kolo,“ hodnotil v mixzóne brankár Kira.

Nielen on, ale tiež Bednár, Chobot či Mondek si odkrútili svoje debuty v novom drese. Po zmene strán sa k ním pridali striedajúci Yilmaz s Gambošom. „Každý sa chce zapísať čo najlepšie. Žiaľ, nepodarilo sa mi to. Ideme ďalej. Poznám sa, viem, ako môžem pracovať a ukazovať, čo viem. Na umelej tráve je lopta rýchlejšia. Chceli sme si dať pozor. V prvom polčase sme to nezvládli a odchádzame bez bodov,“ pokračoval Matúš Kira.

Skúsený brankár nehľadal výhovorky. Pri prvom i druhom zásahu loptu neudržal a súper skóroval. „Vôbec sa nejdem vyhovárať. Určite sa tie situácie dali riešiť inak. Dopadlo to tak, ako dopadlo. Všetko si preberieme v šatni a zdvihneme hlavy hore. Škoda. Do čoho kopli, z toho dali gól. Naše šance zostali nevyužité. Inak by sa pozeralo na duel, ak by sa nám podarilo ho skorigovať. Musíme sa z toho otriasť,“ doplnil bývalý strážca svätyne Michaloviec či Košíc.

Na pozápasovej tlačovej konferencii odpovedal na otázku inkasovaných gólov i tréner Benkovský.

„Ťažko povedať, či vyčítať, alebo nevyčítať. Na jednej strane je brankár, no na druhej sú hráči, ktorí mu musia robiť ochranu. Pri jednej situácii loptu vyrazil a nikto ho nechránil. Nie je to iba o ňom, ale o každom jednom. Všetci musia reagovať. Bol tam sled chýb. Nechcem vinu zvaľovať iba na Kiriho,“ prízvukoval hlavný lodivod ViOn-u.

Cez polčasovú prestávku zvýšil v kabíne hlas a urobil dve zmeny. „Vždy sa snažíte pracovať s emóciami. V polčase musíte vstúpiť do svojich hráčov, aby našli motiváciu pre ďalší vývoj stretnutia. Pozitívom bolo, že ju našli a zistili, kde je strop ich výkonnosti. V ďalších kolách to bude práve o tom, či ten strop výkonnosti chceme dokazovať v priebehu celého zápasu alebo to dopadne ako v prvom polčase,“ uviedol Ľuboš Benkovský.

Na ihrisko prišli dvaja ofenzívni futbalisti – novic Kubilay Yilmaz vymenil na hrote Mareka Šveca a pod hrot naskočil Tomáš Ďubek. Obraz hry sa zmenil. Prakticky od prvých sekúnd bolo na ihrisku jedno mužstvo – Zlaté Moravce, ktoré súperovi nepožičiavali loptu a vypracovávali si jednu šancu za druhou. Ani jednu nedokázali premeniť.

„Boli to veľmi dobré striedania. Poznáme kvality oboch spomenutých hráčov. Môžeme sa baviť o tlaku, ktorý sme si vydobyli postavením v určitej zóne. Predtým si domáci pripravili svoju hru a strelili nám štyri góly. My sme sa nedokázali dostať do hry. Vždy, keď sme sa o to pokúsili, Trenčín skóroval. Psychická výhoda bola na ich strane. Potrebovali sme polčas, striedania, aby sme niečo zmenili. Následne sme ukázali to, čo sme chceli ukázať, no keď inkasujete štyrikrát, je to extrémne náročné,“ uzavrel Benkovský.

Zlatomoravčania sa v pondelok začnú pripravovať na druhé kolo. Vo svojej ViOn aréne privítajú v nedeľu od 18.00 hod. futbalistov MŠK Žilina.