post

Vionista mesiaca september: U fanúšikov uspel krídelník Karol Mondek

Dva góly a jedna asistencia. To je Mondekova bilancia, ktorá mu v deviatom mesiaci vyniesla nielen nomináciu medzi troch najlepších Vionistov, ale i celkové prvenstvo. V napínavom súboji zdolal so 164 hlasmi rovnako efektívneho Čonku (132) a tiež predchádzajúceho víťaza ankety Kyziridisa (66).

„Vždy hráča poteší, keď ho ocení vlastný fanúšik. Takéto ocenenie som vo svojej kariére ešte nezískal. Veľmi sa teším. Na druhej strane, priznám sa, že radšej by som bol, keby sme mali viac bodov v tabuľke. Aby sme sa tímovo chytili a začali bodovať,“ poznamenal pri odovzdávaní ručne vyrobenej ceny v rámci spolupráce s Občianskym združením Svetlo Olichov Karol Mondek. „Trofej je krásna,“ doplnil.

Zlatomoravčania majú po prvej polovici základnej časti na konte jedno víťazstvo, štyri remízy a šesť prehier. So siedmimi bodmi sú aktuálne predposlední. Desiaty Liptovský Mikuláš má o tri body viac a posledné Pohronie manko jedného bodu.

„Nie je to nič príjemné. Napriek všetkému, stále v nás verím. Kvalitu máme. Už v najbližšom kole ju môžeme ukázať a potvrdiť dôležitým výsledkom,“ zdôraznil Mondek.

Zverenci trénera Benkovského privítajú v sobotu vo svojej ViOn aréne futbalistov AS Trenčín, s ktorými vstúpili do nového ročníka. Spod hradu Matúša Čáka sa vrátili so štvorgólovou prehrou.

„Nečaká nás nič ľahké. Každý zápas je teraz ťažký. V každom musíme nechať maximum, aby sme to otočili do pozitívna. Doma sa pred vlastnými fanúšikmi prezentujeme dobrými výkonmi. Stále nám ale chýba niečo k tomu, aby sme získali viac bodov. Verím, že to zvládneme,“ uzavrel Karol.

Vstupenky na duel s trenčianskym AS sú denne v predaji na Čerpacej stanici ViOn i online: https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-zlate-moravce-vrable-as-trencin-2021

Zo všetkých hlasujúcich sa z tréningového trička s podobizňou Vionistu mesiaca a jeho vlastnoručným podpisom od partnera ankety Errea teší ERIK LUKÁČ. Na konci sezóny si jeden vyžrebovaný užije vďaka Travelstar Travelstar agency zájazd na vybraný duel jednej z top päť európskych líg.