post

Vionista mesiaca október: Triumf stopéra Jozefa Menicha

V desiatom mesiaci si najviac sympatii u fanúšikov spomedzi trojice nominovaných (Kyziridis, Čögley, Menich) získal posledný menovaný, ktorý sa teší z druhej ručne vyrobenej trofeje v spolupráci s Občianskym združením Svetlo Olichov. 

Rodák z Banskej Bystrice nazbieral 91 hlasov. Druhý legionár z Grécka mal 65 a kapitán Čögley obsadil s 22 hlasmi tretiu priečku. Menich sa z trofeje Vionista mesiaca radoval aj v minulej sezóne. Fanúšikovia ho na konci sezóny zvolili Vionistom sezóny.

„Veľmi si to všetko vážim a som za to vďačný, že sa mi niečo takéto podarilo. Futbal sa hrá pre fanúšikov, aj keď teraz nás, žiaľ, nemôžu podporovať z tribún. Teším sa, že ma vlastní priaznivci ocenili už druhýkrát. Priznám sa, že oveľa väčšiu radosť mi robí, že sa nám v posledných týždňoch začalo tímovo dariť. Zbierame body a naša práca v tréningovom procese sa odzrkadľuje v zápasoch,“  uviedol pri preberaní ceny 27-ročný stopér.

Defenzívny pilier nastupuje od úvodu sezóny pravidelne v základnej zostave. Dlhodobo tvorí dvojicu so skúseným Martinom Tóthom. Menich vynechal, pre menšie zranenie, iba jeden duel. Dokopy má na konte 15 stretnutí a v nich 1 350 minút. Cenu získal v mesiaci, v ktorom sa mužstvu nedarilo podľa predstáv.

„Všetci tvrdo pracujeme ako predtým. Myslím si, že jediné, čo sa zmenilo, že sme hodili za hlavu akýsi blok. Prakticky s každým súperom sme mali problém. Teraz sme to otočili v náš prospech. Začali sme si veriť, že môžeme uspieť s hocikým. Dôkazom toho je aj domáca remíza s druhou Trnavou,“ zdôraznil Jozef.

Do konca jesennej časti zostávajú tri kolá. Prvé z troch odohrá ViOn v piatok pred televíznymi kamerami proti bratislavskému Slovanu. Následne vycestuje do Ružomberka a jeseň ukončí doma s Michalovcami.

„Ambície máme vyhrať všetky. Môže sa to stať, aj keď to bude veľmi náročné. Slovan má svoju nespochybniteľnú kvalitu. Ružomberku sa v tomto ročníku darí. Keď urobíme na ihrisku všetko pre to, aby sme boli úspešní, verím, že si do tabuľky pripíšeme ďalšie body,“  uzavrel Jozef Menich.

Zo všetkých hlasujúcich sa z tréningového trička s podobizňou Vionistu mesiaca a jeho vlastnoručným podpisom od partnera ankety Errea teší SEBASTIÁN HOMOLA. Na konci sezóny si jeden vyžrebovaný užijevďaka Travelstar Travelstar agency zájazd na vybraný duel jednej z top päť európskych líg.