post

Vionista mesiaca marec: Matúš Čonka, Adrián Chovan alebo Jozef Menich

V treťom mesiaci nového roka sa o víťazstvo pobijú piliere defenzívnej časti mužstva. Naposledy sa z triumfu tešil krídelník Kovaľ, ktorý sa zaradil k Balajovi, Hrnčárovi a Dugovi.

Anketa je výlučne na oficiálnom Facebookovom profile FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Priaznivci môžu hlasovať do 19.4.2021.

V marci odohrali Zlatomoravčania tri stretnutia. V úvode ukončili základnú časť Fortuna ligy domácim víťazstvom 1:0 proti Seredi. Následne vstúpili do nadstavbovej časti skupiny o titul dvomi súbojmi. Najprv vycestovali na Žitný ostrov, kde podľahli Dunajskej Strede 0:2. Neskôr privítali vo ViOn aréne futbalistov AS Trenčín, s ktorými si poradili výsledkom 1:0.

Z troch súbojov vzišla na základe oficiálnych štatistík platformy Instat záverečná nominácia. O prvenstvo si to rozdajú – MATÚŠ ČONKA, ADRIÁN CHOVAN JOZEF MENICH.

Ľavý obranca Čonka naskočil do všetkých troch duelov, v ktorých nevynechal na ihrisku ani minútu. Po tretí raz sa medzi najlepšou trojicou ocitla brankárska jednotka Chovan. V predchádzajúcich dvoch prípadoch skončil v poli porazených za Hrnčárom i Dugom. Medzi tromi žrďami patrí k oporám tímu. So šiestimi čistými kontami je na piatom mieste tabuľky. V troch zápasov pomohol spoluhráčom dvomi vychytanými nulami k šiestim bodom. Prekonali ho až Kalmár, resp. Ramirez. Tretím do partie je stopér Menich, ktorý sa rovnako predstavil vo všetkých spomenutých stretnutiach. V domácom s Trenčínom musel hraciu plochu opustiť krátko po dvadsiatej minúte, keď si natiahol zadný stehenný sval.

Anketa je zaujímavá i pre fanúšikov. V každom mesiaci dostane jeden vyžrebovaný nevšednú odmenu od partnera ankety Errea. Značka, ktorá oblieka celý klub FC ViOn. Všetci hlasujúci sa zaradia na konci sezóny do jedného veľkého žrebovania. Druhý partner – cestovná agentúra  Travelstar spolu s Travelstar agency – ocení absolútneho víťaza zájazdom pre dve osoby na vybraný súboj jednej z top päť európskych líg. Od klubu k tomu dostane dres s podpismi celej kabíny.

Vionisti mesiaca pôjdu do záverečného súboja. Na konci ročníka z nich vzíde Vionista sezóny, o ktorom znova rozhodnú v hlasovaní priaznivci.

Odkaz na Facebookovu anketu: https://www.facebook.com/fcvion/posts/136904875106553