post

Vionista mesiaca máj: Matúš Čonka, Alexandros Kyziridis alebo Marek Švec

V záverečnom mesiaci uplynulej historickej sezóny sa o trofej pre najlepšieho Vionistu mesiaca pobije jeden defenzívny futbalista – Matúš Čonka a dvaja ofenzívni – Alexandros Kyziridis s Marekom Švecom. Všetci traja sa dostali do nominácie na základe oficiálnych štatistík platformy INSTAT.

Anketa je výlučne na oficiálnom Facebookovom profile FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Priaznivci môžu hlasovať do stredy 16.7.2021. Zlatomoravčania odštartujú letnú prípravu o deň neskôr. Krátko po štarte si víťaz prevezme ručne vyrobenú trofej v spolupráci s Občianskym združením Svetlo Olichov. V apríli triumfoval brankár Adrián Chovan.

Zverenci Ľuboša Benkovského majú za sebou náročnú, ale o to krajšiu sezónu. Bojovali až do posledného zápasu, teda finálového o predkolá UEFA Konferenčnej ligy. Aj preto v máji odohrali až šesť súťažných súbojov. Z toho štyri ligové (prehry v Trenčíne, Žiline, doma so Slovanom, domáca remíza s Trnavou) a jeden semifinálový (víťazstvo s Trenčínom), resp. už spomínaný finálový play-off duel (prehra pod Dubňom).

Ľavý obranca MATÚŠ ČONKA je medzi tromi najlepšími po druhý raz. V prvom prípade obsadil v marci bronzovú priečku za víťazným Jozefom Menichom a druhým Chovanom. V piatom mesiaci roku vynechal iba stretnutie pod hradom Matúša Čáka. V nasledujúcich piatich si pripísal plnú minutáž. Rovnako druhýkrát bojuje o prvenstvo krídelník ALEXANDROS KYZIRIDIS, ktorého v decembri porazil defenzívny stredopoliar Denis Duga. V šiestich vystúpeniach nazbieral legionár z Grécka 492 minút, v ktorých sa blysol štyrmi gólovými asistenciami v posledných dvoch zápasoch sezóny. Svojimi centrami našiel dvakrát hlavu Balaja a po góle ponúkol Hrnčárovi i Švecovi. Práve posledný menovaný uzatvára trojicu nominovaných. MAREK ŠVEC je v sedemnástich rokoch v ankete premiérovo. V lige debutoval už na jeseň, ale ten pravý debut v základnej zostave prežil v desiatom nadstavbovom kole v Žiline, proti ktorej sa presadil hneď i gólovo. Podobne naskočil od úvodu tiež v semifinále s futbalistami AS Trenčín. Hlavou zvyšoval na 2:0.

Anketa je zaujímavá najmä pre fanúšikov. V každom mesiaci dostane jeden vyžrebovaný nevšednú odmenu od partnera ankety Errea. Značka, ktorá oblieka celý klub FC ViOn. Všetci hlasujúci sa zaradia na konci sezóny do jedného veľkého žrebovania. Druhý partner – cestovná agentúra  Travelstar spolu s Travelstar agency – ocení absolútneho víťaza zájazdom pre dve osoby na vybraný súboj jednej z top päť európskych líg. Od klubu k tomu dostane dres s podpismi celej kabíny.

Vionisti mesiaca pôjdu do záverečného súboja. V júli z nich vzíde Vionista sezóny, o ktorom znova rozhodnú v hlasovaní priaznivci.

Odkaz na Facebookovu anketu: https://www.facebook.com/fcvion/posts/176027347860972