post

Vionista mesiaca február: Z prvenstva sa teší krídelník Martin Kovaľ

Po zimnej prestávke sa vracia fanúšikovská anketa o najlepšieho Vionistu mesiaca. V úvodnom mesiaci po novom roku triumfoval krídelník MARTIN KOVAĽ.

Dvadsaťdvaročný futbalista získal primát vôbec po prvý raz a treba povedať, že celkom jasne. Fanúšikovia mu poslali najviac hlasov (81). V ankete zdolal Davida Hrnčára (13) i Martina Tótha (16).

„Veľmi si to vážim. Chcem sa poďakovať najmä všetkým fanúšikom, ktorí za mňa hlasovali. Snažil som sa a vždy sa snažím odviesť na ihrisku maximum. Teším sa. Mrzí ma, že nás ľudia nemôžu prísť stále podporiť na tribúny. Spoločne by sme si miesto v prvej šestke užili ešte viac,“ reagoval Martin Kovaľ, ktorý si prevzal tradične ručne vyrobenú cenu zo zariadenia Svetlo Olichov z rúk technického riaditeľa Vladimíra Červeného ml.  

Rodák z Bratislavy, ktorý je pri Žitave druhú sezónu, sa vo februári prezentoval vo výbornej forme. V štyroch hraných dueloch dostal do trénera Benkovského šancu v každom. Dokopy si pripísal 230 minút. Gólovo sa presadil v dvoch zápasoch – dvakrát proti Ružomberku pri víťazstve 3:1 a pod Dubňom pri prehre 1:4 s MŠK Žilina.

„Mrzí ma, že pri momentálnej forme mi zdravotný stav nedovolí pokračovať a nadväzovať na výkony. Verím, že sa chalanom bude dariť a v ďalších súbojoch dosiahnu úspech. Po zranení sa vrátim v ešte lepšej forme, aby som im pomohol k čo najlepším výsledkom,“ pokračuje Kovaľ.

Žiaľ, Martin si od futbalu istý čas oddýchne. V nadstavbovej časti skupiny o titul stihol zasiahnuť do prvých dvoch stretnutí. Na Tehelnom poli už chýbal. Absolvoval úspešnú operáciu prasknutého zadného rohu vonkajšieho menisku. Želáme skorý návrat na trávnik.

Anketa Vionista mesiaca je primárne určená pre fanúšikov, a tak aj v roku 2021 pokračujeme v ich oceňovaní. Spomedzi všetkých hlasujúcich sa z tréningového trička od partnera Errea s podobizňou víťaza Martina Kovaľa teší Jakub Kosorin.

„Priznám sa, že ma vyžrebovanie prekvapilo a zároveň i pobavilo, keďže som nikdy nič nevyhral. Musím ale povedať, že sa vám tričko podarilo. Martin na ňom vyzerá oveľa lepšie než v skutočnosti (smiech). Samozrejme, našu ligu sledujem. Rovnako tiež ViOn s Maťom. Je vidieť, že odvádzate poctivú prácu, ktorá sa odráža na výsledkoch. V ankete dostal môj hlas, pretože sa poznáme. Daný mesiac mu naozaj vyšiel a bol najlepším v mužstve. Držím palce, aby sa nielen jemu, ale aj tímu naďalej darilo,“ zneli slová držiteľa výherného trička.

Všetci, ktorí poslali do ankety svoj hlas, putujú do záverečného žrebovania na konci sezóny o hodnotný zájazd na vybraný duel jednej z top päť európskych líg od partnera – cestovnej agentúry Travelstar Travelstar agency.