post

ViOn získal do ofenzívy posilu z gréckeho Volosu FC

Devätnásťročný univerzál Alexandros Kyziridis sa so Zlatými Moravcami dohodol na dvojročnej zmluve s následnou ročnou opciou.

Rodák z mesta Skydra prichádza z klubu účastníka najvyššej gréckej súťaže Volos FC. Dres tohto tímu si obliekol na jar v šiestich zápasoch, v ktorých sa raz presadil gólovo. V závere súťaže bol už členom základnej zostavy, dokonca raz ho vyhlásili za hráča zápasu. Predtým počas jesene ešte naskakoval v kategórii U19, kde v sedemnástich vystúpeniach nastrieľal desať presných zásahov.

„V gréckej lige sa hrá futbal na vysokej úrovni. Dávajú tam priestor mladým a talentovaným futbalistom. Cítim sa výborne. ViOn je klub, do ktorého som naozaj chcel prísť. Od prvého momentu mi vedenie ukázalo, ako veľmi má o mňa záujem. To bolo nesmierne dôležité a zohralo rolu pri rozhodovaní sa či podpísať kontrakt. Mužstvo vedie kvalitný a ambiciózny mladý tréner, ktorý chce hrať zaujímavý futbal. Verím, že sa mi podarí rýchlo adaptovať a pomôžem spoluhráčom k pozitívnym výsledkom počas celej sezóny. Musíme všetci ťahať za jeden povraz,“ hovorí s úsmevom na tvári Kyziridis.

Alexandros je ďalšou letnou akvizíciou, ktorú si vionisti vyhliadli. V kádri bude po Vujičovi a Grozdanovskom iba tretím legionárom. Okrem podhrotového postu môže operovať i v oboch krídelných priestoroch. Svoje kvality ukázal už na prvých tréningoch, ktoré absolvoval v novom kolektíve.

„Prvé naše kontakty boli v polovici mája. Samozrejme, najskôr prostredníctvom jeho agenta. Postupne sa nám otvárala možnosť získať tohto talentovaného, ešte len 19-ročného univerzála do ofenzívy. Transfer nebol jednoduchý, pretože ide o mladého hráča, s ktorým mal jeho materský klub Volos FC svoje záujmy, navyše mal platný kontrakt. Rokovania boli dlhé. Museli sme hľadať cestu k prestupovej sume. Sme nesmierne šťastí, že sa nám podarilo prestup zrealizovať. Rýchlejšia bola dohoda so samotným hráčom. Asi aj preto, že bol od začiatku nastavený na prestup k nám. Získali sme futbalistu, ktorý mal vo Volose počas jari vyššiu a vyššiu minutáž a v závere sezóny sa už objavoval v základnej zostave. Videli sme niekoľko jeho zápasov, mali sme na neho i pozitívne referencie. Najviac od Erika Jendrišeka, s ktorým mám osobne výborný vzťah. V Alexandrosovi vidíme veľkú perspektívu. Je výborný v činnosti jeden na jedného, rýchly, má všetky predpoklady moderného hráča. Rýchlo si zvyká a zapadá do kolektívu. Nie každý deň sa podarí do našej ligy získať hráča z gréckej ligy. Sme radi, že sme ho získali na riadny prestup práve my,“ vyjadril sa generálny manažér Marek Ondrejka.

Klub si počas leta zadefinoval posty, ktoré potrebuje doplniť. Hľadal cielene. Podarilo sa. Zostáva už iba pozícia ľavého obrancu.  „Pôjde o posledné meno v našom letnom transferovom okne. Máme tipy, nič nás však extrémne netlačí, v pokoji chceme urobiť správne rozhodnutie.“ V stretnutí so Slovanom nemohol Kyziridis nastúpiť, keďže sa čaká na administratívne uvoľnenie z gréckeho zväzu. Trénerom by mal byť k dispozícii v pohárovom vystúpení. ViOn cestuje v stredu do Podkoníc, kde je výkop naplánovaný o 17.00 hod.