post

ViOn s prvou letnou akvizíciou. Na dva roky prichádza stredopoliar Martin Gamboš

Pred štartom letnej prípravy sa vedenie klubu dohodlo s 23-ročným bývalým mládežníckym reprezentantom MARTINOM GAMBOŠOM.

Gamboš naposledy obliekal dres FK Senica. Na Záhorie sa dostal výmenou na trase Žilina – Senica za Tentona Yenneho. Farby Seničanov hájil polovicu uplynulej sezóny, počas ktorej odohral trinásť zápasov.

„Priznám sa, že je veľmi ťažké hrať pod enormným tlakom, čo bolo vidieť na ihrisku, ale i mimo neho. Každopádne, angažmán v Senici vnímam ako cennú skúsenosť do ďalšej kariéry,“ reagoval na margo posledného pôsobenia.

Historicky najúspešnejšia sezóna ViOn-u jeho očiam neunikla. Výsledky, ale najmä výkony klubu od Žitavy sledoval i vnímal.

„Mužstvo bolo úplne zaslúžene v prvej šestke. Rád by som prispel k tomu, aby sa ViOn aj v novej sezóne prebojoval do skupiny o titul a skončil podobne ako minulom ročníku, ak nie aj lepšie,“ usmieva sa rodák zo Žiliny.

Najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž pozná veľmi dobre. Okrem Žiliny, za ktorú v auguste 2018 proti Ružomberku debutoval vo Fortuna lige a celkovo si za ňu pripísal dvanásť duelov, pôsobil tiež v Spartaku Trnava. V malom Ríme odohral 21 zápasov. So Zlatými Moravcami sa dohodol na dvojročnej zmluve.

„Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou ViOn-u. Klub disponuje výbornými podmienkami pre hráčov, ktorí sa chcú postupne rozvíjať a posúvať v kariére ďalej. Prichádzam s tým, že tréner, ale aj vedenie o mňa prejavilo konkrétny záujem. Urobím všetko preto, aby som im dôveru zúročil výkonmi na ihrisku,“ doplnil Gamboš.

V mládežníckych rokoch si okrem žilinskej akadémie vyskúšal tiež dve nemecké – Regensburg a 1860 Mníchov. Martin môže hrať na poste defenzívneho i ofenzívneho stredopoliara.

„Maťo bol už pred dvomi rokmi v našom hľadáčiku. Vtedy sa to nejavilo reálne. Keďže bol hráčom Žiliny, išlo by o hosťovanie. Odvtedy sa poznáme. Veľa sme sa spolu stretávali a bavili o futbale. Aj keď sme vždy boli každý v inom klube, verili sme, že raz naša spolupráca bude reálna. Napokon to vyšlo a cez Trnavu a Žilinu vedú jeho kroky na dva roky do ViOn-u. Sme radi, že od samého začiatku, ako sme sa začali baviť, bol nastavený na náš klub, naše podmienky. Veľmi si to vážime, že sme boli preňho voľbou číslo jeden. Vieme, aký kvalitný futbalista k nám prichádza. Navyše, napriek mladému veku patrí už k ostrieľaným borcom. Pre jeho univerzálnosť ho vieme ako stredového hráča využiť na viacerých pozíciách. Dôležité je, že oňho prejavil veľký interes aj samotný tréner. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu. Sme presvedčení, že bude pre nás veľkým prínosom,“ predstavil novú posilu generálny manažér Marek Ondrejka.

Martin sa zapojí s tímom od štvrtka do letnej prípravy.