post

ViOn cestuje do Trnavy. Ďubek: „Ideme si to futbalovo rozdať. Verím, že s úspešným koncom pre nás“

Štvrté kolo nadstavbovej časti skupiny o titul Fortuna ligy postaví proti sebe tabuľkových susedov. Štvrtý trnavský Spartak privíta na svojom Štadióne Antona Malatinského piaty ViOn. Od seba ich delí päť bodov.

Zlatomoravčania pokračujú v nahustenom programe. Po ligovom dueli so Slovanom Bratislava sa v týždni predstavili v Senci, kde odohrali úspešné osemfinále Slovnaft Cup-u s druholigovou MFK Skalica (3:1, pozn. red.).

„Každý hráč povie, že je rád, keď sa hrajú anglické týždne. Menej trénujete, viac regenerujete a riešite taktické veci. Zápas na Slovane sme chceli zvládnuť výsledkovo inak, no herne to do druhého gólu domácich nebolo zlé. Nakoniec sme odišli s prehrou. V pohári sme mali svoj cieľ, ktorý sme naplnili. Skalica bola silným súperom. Koniec koncov, pravidelne to potvrdzujú v druhej lige, kde každoročne bojujú o postup. Teší nás, že sme dobre zregenerovali a môžeme ísť do Trnavy,“ uviedol kapitán tímu Tomáš Ďubek.

Celkovo si zverenci Ľuboša Benkovského vrátili po prehre na Tehelnom poli víťaznú a zároveň postupovú chuť, ktorú budú chcieť predĺžiť v malom Ríme.

„Splnili sme ďalší cieľ, tým bol postup. Nálada sa určite zlepšila. Je veľmi dobrá. Čaká nás ďalšie kolo, v ktorom hráme proti Trnave. Vieme, že Trnava chce doma vyhrávať a musí doma vyhrávať. Urobia všetko pre to, aby v tomto súboji vyhrali,“ prízvukuje tréner Benkovský.

Jedným z kľúčových bodov v štvrtom kole môže byť nadviazanie na úvodné dejstvo s bratislavským Slovanom. Vionisti v ňom nepustili domácich prakticky do ničoho. Sami si vypracovali niekoľko zaujímavých príležitostí. Do kabíny odchádzali za vedúceho stavu, keď sa tesne pred koncom polčasu presadil Čonka.

„Máme svoju vlastnú cestu. V každom stretnutí sa táto cesta mierne upravuje, aby sme sa priblížili k bodovému zisku. So Slovanom sme ukázali, že sme boli dobre pripravení. Ukázali sme aj to, že pár detailov môže rozhodnúť duel v náš neprospech. Boli vidieť pozitíva i negatíva a to bude rozhodujúce v tomto kole – či udržíme nastavenú cestu až do záverečného hvizdu,“ pokračuje Ľuboš Benkovský.

Obaja na seba narazia v tejto sezóne po tretí raz. V oboch predchádzajúcich prípadoch uspel Spartak. Doma 1:0. Vo ViOn aréne triumfoval vo februári 4:2.

„Obe mužstvá sa odvtedy až doteraz vyvíjali. Prešli si určitým procesom. My po tej zvláštnej zime takisto. Súboj sme nezvládli, z čoho sme boli sklamaní, no podarilo sa nám splniť cieľ a postúpiť do šestky. Ideme si to do Trnavy futbalovo rozdať. Verím, že to zvládneme a budeme sa po zápase radovať zo získaných bodov,“ zdôraznil Ďubek.

Na Štadióne Antona Malatinského privítajú spartakovci Zlaté Moravce v dvadsiatom vzájomnom stretnutí. Šestnásťkrát zostal plný bodový zisk doma. V jednom prípade sa rozišli tímy zmierlivo a dvakrát uspel ViOn. Naposledy v marci 2019 gólom Práznovského 1:0.

„V ostatnom zápase sme prehrali. Náš výkon nebol dobrý. Urobili sme veľa chýb. V rozhodujúcich situáciách sme sa nepohybovali v správnych priestoroch. Súper dokázal streliť štyri góly. Tentoraz to chceme zvládnuť. Byť pripraveným súperom a riešiť herné situácie inak. Budeme pripravení na spôsob hry, ktorým sa prezentujú a z ktorého ťažia, resp. získavajú body. Chceme predvídať určité momenty a riešiť ich v náš prospech,“ doplnil Ľuboš Benkovský.

Z historického hľadiska napíšu futbalisti od Žitavy v sobotu proti Spartaku tridsiatu ôsmu kapitolu. Bilancia doterajších duelov je naklonená na červeno-čiernu stranu – Trnava vyhrala dvadsaťštyri z nich. ViOn bodoval naplno šesťkrát. V siedmich prípadoch sa body delili.

„Radi by sme nadviazali na výkony, ktorými sa v tejto sezóne prezentujeme. Nebude to inak ani v sobotu. Vieme, že Trnava je doma silná. Majú formu. Vyhrali v Trenčíne. Musíme byť pripravení. Verím, že uspejeme a po záverečnom hvizde sa budeme radovať,“ uzavrel Tomáš Ďubek.

Výkop je naplánovaný o 17.00 hod. Naživo si ho priaznivcu môžu pozrieť na www.fortunaliga.tv