FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:0 (0:0)
Takáč – Koštrna, Kóša, Twardzik, Mikovič (C) (66. Trajkovski) – Savvidis (69. Iglesias), Grič (83. Benovič) – Cabral, Vlasko (88. Ujlaky), Yusuf (83. Nsumoh) – Ristovski
Chovan – Čogley, Moško, Tóth, Pintér – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (C) (68. Sloboda), Čonka (44. Chren) – Balaj
Rozhodovali:
Ruc – Košecký, Borsányi

Tréner Ľuboš Benkovský nemohol v štvrtom kole nadstavbovej časti skupiny o titul využiť služby zranených Kyziridisa s Kovaľom. Naopak, po zranení sedeli na lavičke náhradníkov pripravení Sloboda a Menich. Do zostavy sa vrátil od úvodu útočník Balaj. Netradične na ľavom kraji obrany naskočil Pintér.

Duel odštartoval aktívne. Domáci sa v prvej minúte dostali k prvému náznaku, keď po autovom vhadzovaní odcentroval sprava Koštrna na zadnú žrď, kde mieril hlavou mimo priestor troch žrdí Grič. V nasledujúcich minútach sa hralo medzi šestnástkami. Úvodnú pätnásťminútovku uzavrel strelou spoza šestnástky nad bránu Cabral. Zlatomoravčania sa ozvali v 28. minúte. Ďubek vybojoval loptu na polovici súpera, posunul ju Hrnčárovi, s ktorého strelou po zemi nemal Takáč v bráne problém. Krátko po tridsiatej minúte boli aktívnejší hostia zo Zlatých Moraviec. Vyrážali do rýchlych protiútokov. Centrami zľava to skúšali najprv Čonka a po ňom aj Pintér. Svojich spoluhráčov pred bránou ale nenašli. Mohli kopať i pokutový kop, ak by pri rohovom kope rozhodca videl faul Vlaska na Pintéra. Domáci hráč stiahol pri bránení hosťujúceho obrancu za dres. Ako prvý udrel domáci tím. V 37. minúte centroval zľava Mikovič, v šestnástke nastrelil Grozdanovskeho. Hlavný arbiter videl ruku a ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Vlasko, ktorý na Chovana nevyzrel, no z dorážky otvoril skóre duelu – 1:0. Čiernym bodom prvého dejstva bolo vynútené striedanie Čonku, keď v závere opúšťal trávnik zranený. Na jeho miesto prišiel Chren.

Po zmene strán vstúpili na ihrisko šancou hráči Spartaka. Center Mikoviča prepadol na Cabrala, ktorý to skúšal tvrdou strelou po zemi, ale Chovan bol pripravený a nohami jeho pokus vyrazil. V 49. minúte sa už ale Spartak tešil po druhý raz. Po pravej strane ušiel Cabral, prihrávkou hľadal pred bránou nabiehajúceho Ristovskeho, no ešte pred ním si loptu v sklze zrazil do vlastnej siete Moško – 2:0. Futbalisti od Žitavy odpovedali v 52. minúte. Ďubek rozohral štandardku, na zadnej žrdi našiel Pintéra, skúšal to strelou z prvej a nastrelil Takáča. O sedem minút neskôr sa v príležitosti na druhej strane ocitol Koštrna, ktorému ponúkol strelu Cabral. Vyznamenal sa Chovan, keď vyrážal na roh. Vionisti sa nevzdávali. Držali loptu na svojich kopačkách častejšie a snažili sa s nepriaznivým výsledkom niečo urobiť. Chýbala im finálna fáza. O zmenu sa pokúsil v 74. minúte strelou zhruba z dvadsiatich troch metrov Hrnčár. Krídelník ViOn-u mieril vysoko nad. V záverečných minútach vyvinuli Zlatomoravčania tlak, chceli skórovať. To sa im nepodarilo. Inkasovali aj do tretice. V nadstavenom čase unikol defenzíve Cabral a zoči-voči Chovanovi neváhal – 3:0. ViOn má pred sebou súboj štvrťfnále Slovnaft Cup-u, ktorý odohrá už v utorok na svojom trávniku od 15.30 hod. privíta Žilinu.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Dnes to z našej strany nebolo určite dobré. Ako keby sme nemali silu. Ako keby sa zopakoval prvý polčas z nášho spoločného prvého zápasu v tejto sezóne. Keď sa bavíme o útočnej fáze, naše princípy nám začali vychádzať zhruba od sedemdesiatej minúty. Dovtedy sme mali až príliš veľký rešpekt. Ku gólom sme domácim pomohli. Na druhej strane, čo sme si vypracovali, nedokázali využiť. Tým pádom sme nemohli uspieť.“

Michal Gašparík (tréner FC Spartak Trnava): „Zápas sme sa snažili mať od úvodu pod kontrolou. Myslím si, že sa nám to aj darilo. Chceli sme eliminovať ich ofenzívne princípy, ktorými sa prezentujú. Postrážiť si súperových kľúčových hráčov. Z hry si Zlaté Moravce nevypracovali nič. Nebezpeční boli zo štandardných situácií, na ktoré sme sa takisto pripravovali, no sú to veci, ktoré neovplyvníte. Som rád, že sme uhrali pekný výsledok, ktorý nás povzbudí do ďalších bojov.“