post

V sobotu proti Michalovciam. Praženica: Očakávam vyrovnaný súboj

Zverenci Karola Praženicu chcú potvrdiť získané tri body z pôdy Nitry.

O premiérové víťazstvo sa postaral päť minút pred odchodom na polčasovú prestávku Válovčan, ktorého prízemnú strelu zvnútra šestnástky tečoval do siete domáci Bílovský. ViOn po zmene strán vedenie udržal.

„Každé víťazstvo poteší. Tým, že to bolo v Nitre malé derby, potešilo dvojnásobne. Stále je ale dôležité, aby sme plný počet bodov potvrdili v zajtrajšom zápase,“ zdôraznil hlavný lodivod Karol Praženica.

Jeho celku aktuálne patrí v tabuľke siedma priečka. V sobotu privíta posledné Michalovce. Zemplínčania z dvoch duelov nezískali ani bod. Dokonca nestrelili gól. Doma dostali tri od Žiliny a s rovnakým počtom sa vrátili tiež z Bratislavy.

„Na toto sa nepozeráme. Nastúpili proti dvom top klubom slovenskej ligy, ktoré budú bojovať o najvyššie priečky. Tou štatistikou sa nezaoberám. Mužstvo je kvalitné, dokázali to v minulom ročníku, keď skončili na piatom mieste. Kvalitu určite majú. Že nedali gól? Je to skôr výstraha pre nás, musíme si dať pozor. Nie sú tak zlí, ako hovorí momentálna tabuľka. Výsledky neboli dobré, no v druhom polčase hrali so Žilinou veľmi dobre,“ pokračuje štyridsaťosemročný tréner ViOn-u.

V minulej sezóne na seba tímy narazili v štyroch prípadoch. Dvakrát sa radovali Michalovce, raz ViOn a jedenkrát sa body delili.

„Bude to duel mužstiev, ktoré sú, v tejto časti sezóny, vyrovnané. Podľa nejakých informácií majú určité problémy, káder nemajú stabilizovaný či naplnený. Podobne sme na tom i my. Hľadáme hráčov na doplnenie. Z tohto pohľadu si myslím, že to bude vyrovnané stretnutie,“ doplnil Karol Praženica.

Celkovo sa oba celky stretnú v najvyššej súťaže v trinástom vzájomnom vystúpení. Bilanciu vedú so siedmimi víťazstvami Michalovčania. Zlaté Moravce – Vráble vyhrali jeden súboj. Zmierlivo sa mužstvá rozišli päťkrát.

To, ako dopadne zápas tretieho kola Fortuna ligy, sa dozvieme v sobotu od 19.00 hod.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *