post

V piatkovej predohrávke doma proti Senici. Benkovský: Verím, že budeme opäť nepríjemným a silným súperom

Po dvojtýždňovej odmlke sa vracajú futbalisti na ligové trávniky. V šiestom kole privítajú zverenci Ľuboša Benkovského hráčov FK Senica.

Bude to súboj siedmeho mužstva proti desiatemu. Od seba ich delí iba jeden bod. Seničania zaknihovali v doterajších štyroch zápasoch (jeden majú odložený, pozn. red.) dve prehry, remízu a výhru. Vionisti sa tešili rovnako z jedného plného počtu bodov. Dvakrát si body delili a v dvoch prípadoch ťahali za kratší koniec.

„Čaká nás náročné vystúpenie. Budeme sa snažiť bodovať naplno. Hráme doma, kde máme svoju silu. Spravíme maximum, aby sme sa na konci tešili my,“ zdôraznil krídelník Martin Kovaľ.

Ako Senica, tak aj ViOn má za sebou úvodné pohárové vystúpenie, ktoré kluby absolvovali v priebehu reprezentačnej prestávky. Oba celky boli úspešné. Zlatomoravčania si poradili s Podkonicami 3:1 a Záhoráci sa vrátili s postupom z Kalinkova, kde strelili sedem gólov.

„Odohrali sme pohár, kde sme nastupovali s cieľom postúpiť a to sa nám i podarilo. Následne sme sa zamerali na to, že nás nečaká majstrovský zápas. Prispôsobili sme tak zameranie tréningového procesu na rekondíciu. Od pondelka sme nabehli na ďalší týždeň, ktorý sme smerovali k príprave na Senicu“ prezradil hlavný lodivod Benkovský.

Jeho hráči sa budú chcieť vrátiť na víťaznú vlnu. V ostatných dvoch ligových dueloch zostali zdolaní Michalovcami a tiež Dunajskou Stredou. V ceste im bude stáť nevyspytateľná Senica, ktorá pred aktuálnym ročníkom prešla viacerými zmenami.

„Prišlo tam veľa futbalistov, niektorí zostali z minulej sezóny. Môžeme sa baviť o tom, že sú stále v procese skladania. Urobili niekoľko zaujímavých prestupov. Určite už ukázali silu mužstva, ktorou sa prezentujú,“ pokračuje Ľuboš Benkovský.

Z historického hľadiska sa oba tímy stretnú v tridsiatom treťom vzájomnom zápolení. Bilancia je vzácne vyrovnaná. Obaja triumfovali dvanásťkrát. Zmierlivo sa rozišli osemkrát. Posledné dve stretnutia z minulej sezóny sa skončili bezgólovo.

„Bohužiaľ, dva zápasy po sebe sme prehrali. Dúfam, že sa v piatok vrátime na víťaznú vlnu. Súboj so Senicou je z momentálneho pohľadu pre nás veľmi dôležitý,“ prízvukuje Kovaľ.

Pri Žitave sa hráči Senice predstavia v osemnástom dueli. ViOn vybojoval doma osem výhier, len trikrát prehral a šesťkrát si body delil. Zaujímavosťou je, že na víťazné ťaženie vo ViOn aréne čakajú Záhoráci viac ako štyri roky.

„Na domácom ihrisku sme odohrali v tejto sezóne veľmi dobré zápasy, aj keď nie všetky boli s víťazným koncom. V každom z nich sme ukázali, že sme mali na tri body a mohli vyhrať. Chýbali tomu určité veci. Verím, že v najbližšom kole budeme znova nepríjemným a silným súperom, ktorý si pôjde za úspechom,“ uzavrel tréner Benkovský.

Vstupenky sú dostupné online na fcvion.maxiticket.sk či Čerpacej stanici ViOn. Maximálna možná kapacita je 1 000 fanúšikov. Výkop je v piatok naplánovaný o 19.00 hod.