post

Tkáč má za sebou úspešnú operáciu. Návrat odhadnúť nevie

Odchovanec futbalu v Partizánskom sa nešťastne zranil v štvrtom kole na Tehelnom poli. Od futbalu si tak musí, nútene, oddýchnuť niekoľko týždňov.

Dvadsaťjedenročný zakončovateľ prišiel do ViOn-u v jarnej časti minulého ročníka. Pod trénerom Karolom Praženicom debutoval v najvyššej súťaži vo februári s Trenčínom. Zo šiestich duelov, v ktorých sa predstavil, strelil jeden gól. V aktuálnej sezóne naskakoval od prvého kola v základnej zostave.

„V Moravciach som odštartoval druhú sezónu. Celý čas som čakal na šancu. Vždy, keď prišla, snažil som sa ju využiť naplno. Dôvera od trénera mi robila radosť,“ uviedol na úvod Tkáč.

Dokopy si stihol pripísať 196 minút. V každom stretnutí sa dostal do minimálne dvoch gólových šancí. Už sa zdalo, že smolu v zakončení zlomí, no v štvrtom kole vydržal na trávniku iba štyri minúty. Koleno mu viac nedovolilo pokračovať.

„Útočník je na to, aby dával góly. Mne sa to, žiaľ, nepodarilo. Veľmi som sa chcel gólovo presadiť. Možno, ak by som dal jeden presný zásah, dám ďalších desať. Je to škoda,“ povzdychol si nad zahodenými príležitosťami a pokračuje. „Na Slovane išiel obranca súpera odkopnúť loptu. Natiahol som nohu, aby som ju zblokoval. Zrazu ma v nej niečo zabolelo. Najprv som si myslel, že je to iba šľacha a môžem ísť ďalej. Nedalo sa,“ dodal k nešťastnému momentu, ktorý ho bude stáť niekoľkotýždňovú pauzu.

Šľacha to nebola. Bol z toho roztrhnutý predný krížny väz a poškodený meniskus. Dobu návratu Vladimír odhadnúť nevie.

„Verím, že to bude veľmi skoro. Absolvoval som operáciu. Našťastie, všetko dopadlo úspešne. Teraz musím docvičiť sval a začať plynulo chodiť. Desiateho septembra ma čaká kontrola. Na nej sa dozviem ďalší postup,“ prezradil Vladimír Tkáč.

Počínanie spoluhráčov sleduje pri televíznej obrazovke, čo pre futbalistu nie je nikdy príjemný pocit. Avšak, Tkáča hrejú pri srdci pozitívne výsledky mužstva.

„Je veľmi zaujímavé sledovať chalanov ako divák. Pri každej šanci som v napätí a prežívam to všetko s nimi. Po šiestich kolách máme na konte desať bodov, čo je skvelé,“ doplnil na záver mladý útočník.

Najbližšie bude fandiť už túto sobotu, kedy ViOn privíta doma hráčov Ružomberka. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod. Vstupenky sú denne dostupné na čerpacej stanici.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *