post

Švec s Kovaľom sú v nominácii reprezentačnej dvadsaťjednotky

Tréner Adrián Guľa povolal na kvalifikačný súboj v Azerbajdžane 23 futbalistov. Medzi nimi sa nachádza i dvojica vionistov – krídelníci Martin Kovaľ a Jakub Švec. 

V nominácii prevládajú hráči hrajúci vo Fortuna lige. Výnimkou je len štvorica Tupta, Herc, Adamec a Špiriak. Za nimi nasleduje brankár Valach a útočník Almási, ktorí obliekajú dres druholigovej Petržalky.

Martin Kovaľ prišiel do ViOn-u v letnom prestupovom období na hosťovanie. Od začiatku pôsobenia patrí pod trénerom Karolom Praženicom k pilierom základnej zostavy. Okrem prvého kola s Dunajskou Stredou, kde opustil ihrisko v 78. minúte, si v nasledujúcich stretnutiach pripísal plnú minutáž.

„Pozvánku reprezentovať vnímam ako veľkú motiváciu do ďalšej práce. Prešiel som si mládežníckymi výbermi a teraz je z toho už dvadsaťjednotka. Určite to nie je iba moja zásluha, ale tiež celého mužstva a klubu, kde dostávam príležitosti,“  uviedol krátko po zverejnení nominácie Kovaľ. 

Jakub Švec prestúpil v lete do Dunajskej Stredy. V jej farbách naskočil proti Seredi na sedemnásť minút. Následne sa dohodol na ročnom hosťovaní vo svojom materskom ViOn-e. V ostatných dvoch zápasoch naskakoval po zmene strán ako striedajúci hráč.

„Nominácia ma veľmi potešila. Myslel som si, že v nej pre menšiu hernú vyťaženosť figurovať nebudem, no nakoniec som tam. Teším sa. Urobím všetko pre to, aby som pomohol v čo najlepšom svetle,“ dodal Švec. 

Sokolíci odohrajú v rámci septembrového asociačného termínu dva súboje, z toho iba jeden súťažný. V piatok 6.9. vstúpia do kvalifikácie o postup na ME 2021 v Baku, kde vyzvú domácich rovesníkov. Azerbajdžan odštartoval kvalifikačný cyklus prehrou v Lichtenštajnsku 0:1.

Nominácia reprezentácie do 21 rokov:

Brankári: Martin Vantruba (FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa), Frederik Valach (FC Petržalka), Dávid Šípoš (FC Nitra)
Obrancovia: Dominik Špiriak (FC Ergotelis/Gréc.), Kristián Vallo (MŠK Žilina), Martin Šulek (AS Trenčín), Adam Kopas (MŠK Žilina), Matej Oravec (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Ivan Mesík (FC Spartak Trnava), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Alexander Mojžíš (MFK Ružomberok),
Stredopoliari: Martin Adamec (Odra Opole/Poľ.), Adam Brenkus (MFK Ružomberok), Christián Herc (Viktoria Plzeň/ČR), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Ján Bernát (MŠK Žilina), Martin Kovaľ (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Michal Tomič (MŠK Žilina), Jakub Švec (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble)
Útočníci: Ľubomír Tupta (Hellas Verona/Tal.), Ladislav Almási (FC Petržalka), Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava)
Realizačný tím:
tréner: Adrián Guľa, asistent trénera: Marián Zimen, tréner brankárov: Pavel Kamesch, kondičný tréner: Martin Kojnok, videoanalytik: Ladislav Kubalík, technický vedúci: Martin Hrnčír, lekár: František Rigo, fyzioterapeuti: Otto Szabó, Jozef Štieber, kustódi: Michal Beseda, Peter Paulický, hlavný vedúci: Ján Greguš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *