post

Štvorica vionistov s novými zmluvami: Chren, Haspra, Lukáč, Tóth

Vedenie klubu si pred štartom nového ročníka poistilo služby odchovancov Martina Chrena a Dávida Haspru. Rovnako tak brankára Patrika Lukáča i defenzívneho univerzála Martina Tótha. Všetci sa dohodli na rok.

„V prípade menovanej štvorice sme dohodnutí, je s nimi spokojnosť. Ďalej budú pôsobiť u nás. Každý je možno trochu v inej situácii. Niektorí tímu ešte majú čo dať, ďalší môžu byť platní v budúcnosti,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Tridsaťsedemročný Chren je dlhoročnou stálicou. Pri Žitave načne svoju rekordnú – sedemnástu – sezónu. S 278 ligovými zápasmi sa takmer určite v novej sezóne zapíše do klubovej histórie ako hráč s najvyšším počtom duelov za FC ViOn. V tej uplynulej naskočil  do dvadsiatich troch vystúpení. Tréner Benkovský ho využil na dvoch postoch – na ľavom kraji obrany i stopérovi.

Tóth patrí rovnako k jedným z najskúsenejších ligových futbalistov. Na svojom konte má už úctyhodných 322 zápasov. V Zlatých Moravciach to bude pre neho tretia sezóna. V 34 rokoch je pilierom defenzívy mužstva trénera Benkovského. Potvrdzuje to jeho 25 stretnutí na pozícii defenzívneho stredopoliara a stopéra v historicky najlepšej sezóne.

Druhým odchovancom, ktorý bude pokračovať, je Haspra. Dávid sa v konkurencii hráčov do základnej zostavy neprebojoval. V stretnutiach naskakoval ako striedajúci hráč. Dokopy nazbieral sedem štartov. Rodák z vedľajších Topoľčianok sa do hlavného tímu prebojoval z dorasteneckej kategórie v lete 2019.

Brankár Lukáč sa ViOn-u upísal pred začiatkom sezóny 2020/2021. Od trénera dostal šancu v prvých pohárových zápasoch. Neskôr sa ozvalo koleno, s ktorým podstúpil úspešnú operáciu. V závere ročníka sa vrátil k mužstvu a do plného tréningu.

Ako je známe, klub už v apríli predĺžil kontrakty Chovanovi, Čogleyovi, Menichovi, Čonkovi, Kovaľovi a Dugovi. Poslední dvaja budú dlhší čas po operácii rekonvalescenti. Ostatní hráči súčasného kádra mali zmluvy aj na ďalšiu sezónu.

Samozrejme, či už po odchodoch Balaja, Hrnčára, ale prípadne i ďalších futbalistov, bude klub reagovať príchodmi. Aktuálne má FC ViOn rozrobených niekoľko mien. Je možné, že už v tomto týždni sa nejaké z nich klub potvrdí.