post

So Slovanom domáca nadstavbová derniéra. Ďubek: „Musíme hrať disciplinovane a odvážne dopredu“

Aktuálny fortunaligový ročník ide do svojho finále. K Žitave pricestuje bratislavský Slovan, ktorý môže v deviatom kole potvrdiť majstrovské oslavy. V ceste mu bude stáť opäť motivovaný a odhodlaný tím trénera Ľuboša Benkovského.

Niekoľko hodín pred výkopom duelu sa vďaka zmene v covid automate v rámci športových podujatí dostanú na tribúnu po dlhom čase aj fanúšikovia. Ružová farba Zlatých Moraviec znamená, že svojich hráčov môže prísť podporiť 500 priaznivcov. Klub umožní vstup iba držiteľom permanentiek. Podmienkou je negatívny AG test nie starší ako 24 hodín. Tí, ktorí prekonali covid alebo sú zaočkovaní, stačí potvrdenie od lekára (bez testu).

„Veľmi sme sa v kabíne tejto správe potešili. Po dlhej dobe sa predstavíme pred našimi fanúšikmi. Obzvlášť v takomto zápase. Verím, že nám pomôžu podať čo najlepší výkon a oddialiť majstrovské oslavy belasých,“ uviedol kapitán mužstva Tomáš Ďubek.

Belasí pricestujú do Moraviec s jasným cieľom – potvrdiť zisk jedenásteho titulu v samostatnej ére Slovenskej republiky. Tabuľku vedú o štyri body pred Dunajskou Stredou. Na opačnej strane stojí ViOn, ktorý v prebiehajúcej sezóne hráčov Slovana viackrát potrápil.

„Z posledných štyroch ligových súbojov prehral Slovan tri. Mierne si skomplikoval situáciu v boji o titul. V týždni zmenili trénera, nenechávajú tak nič na náhodu. Určite môžeme očakávať, že nastúpia v tom najlepšom zložení,“ zdôraznil ľavý obranca Matúš Čonka.

Zlatomoravčania už raz svojho sobotného súpera v tomto ročníku zdolali. Na jeseň si s ním vo svojej ViOn aréne poradili výsledkom 2:1. Tridsaťročný defenzívny futbalista sledoval duel ešte ako hráč českej Karvinej.

„Chlapci podali zodpovedný a kolektívny výkon. Všetci išli na dno svojich síl. Nakoniec sa radovali z krásneho výsledku s tak silným súperom, akým je Slovan. Samozrejme, najlepšie by bolo výkon i výsledok zopakovať. Každý zápas je iný. Sústredíme sa na seba, svoju hru. Verím, že keď budeme celých deväťdesiat minút plniť pokyny trénera, môžeme byť úspešní,“ pokračuje košický rodák Čonka.

Nasledujúce dve spoločné vystúpenia sa odohrali na Tehelnom poli. Obe zvládli belasí. Najprv 2:1 a naposledy 4:1. O jediný presný zásah, ktorým poslal svojich spoluhráčov do vedenia, sa postaral práve Matúš Čonka.

„Síce som sa gólovo presadil, ale nestačilo to ani na bod. Prehrali sme. Po zmene strán sme nehrali dobre, čo domáci využili. Každopádne, čaká nás nový deň. Nový zápas. Ako som povedal, keď splníme všetky pokyny na sto percent, môžeme sa po záverečnom hvizde radovať a oddialiť Slovanu oslavy titulu,“ doplnil.

Z historického hľadiska pôjde o tridsiaty siedmy vzájomný súboj. V nich dvadsaťštyrikrát naplno bodoval Slovan. Šesťkrát uspeli hráči ViOn-u. Rovnako šesťkrát si body delili.

„Každý duel so Slovanom je motivácia sama o sebe. Ako povedal tréner, pokúsime sa ich zdolať dvakrát v jednej sezóne. Musíme hrať disciplinovane a zároveň odvážne smerom dopredu. Budeme sa snažiť, aby si fanúšikovia zápas užili. Keď nám na jeho konci zatlieskajú, bude to znamenie, že sme nechali na ihrisku všetko. Verím, že to bude aj s bodovým ziskom,“ prízvukuje na záver Ďubek.

Výkop je naplánovaný o 17.00 hod. Organizačné pokyny pre držiteľov permanentiek: http://fcvion.sk/organizacne-pokyny-pre-drzitelov-permanentiek-pred-zapasom-so-slovanom-bratislava/