post

Slovnaft Cup: ViOn privíta doma Žilinu, s ktorou si to rozdá o semifinále

Nielen ligová sezóna, ale i tá pohárová sa blíži k svojmu koncu. Po postupe cez Skalicu majú zverenci trénera Ľuboša Benkovského pred sebou výzvu v podobe MŠK Žilina.

Zlatomoravčania zvládli reštart pohára na výbornú. Futbalistov Skalice zdolali v Senci 3:1. Žlto-zelení uspeli v Topoľčanoch s Podbrezovou. Duel rozhodovali pokutové kopy. Štvrťfinálový žreb určil iba jednu ligovú dvojicu a tá sa stretne proti sebe v utorok vo ViOn aréne.

„Čaká nás Žilina. Mladé mužstvo, ktoré má svoj spôsob hry. Očakávania musia byť z našej strany také, že chceme postúpiť a ísť ďalej. Verím, že po konečnom hvizde si povieme, že sme to zvládli,“ uviedol tréner Ľuboš Benkovský.

Oba tímy absolvovali cez víkend 4. kolo nadstavbovej časti skupiny o titul. Kým hráči Žiliny zdolali AS Trenčín 3:2, vionisti sa z malého Ríma vrátili s prehrou 0:3.

„Zápas s Trnavou sme nezvládli. Boli sme veľmi nahnevaní, až frustrovaní, že sme to nedotiahli do nejakého bodového zisku. To by mal byť akýsi zlom v tom, že sa chceme teraz namotivovať a opäť vybojovať pohárový postup,“ pokračuje Benkovský.

Futbalisti od Žitavy si semifinále zahrali vo vlaňajšej edícii. Vtedy dokázali poraziť Nitru na penalty. Stopku im medzi štyrmi najlepšími vystavil bratislavský Slovan, ktorý 51. ročník  ovládol. Utorkový cieľ je tak jasný. Zaujímavosťou je, že oba celky si súboj zopakujú tiež v nedeľu v rámci Fortuna ligy.

„Nerád by som delil, že pohár je teraz menšia či vyššia priorita ako liga. Napätie je v nás stále. Sme motivovaní prezentovať sa v oboch súťažiach čo najlepšie,“ zdôraznil hlavný lodivod ViOn-u.

Štvrťfinále 52. ročníka má v utorok výkop o 15.30 hod. Naživo ho odvysiela Dvojka RTVS alebo online televízia Futbalnet.tv.