post

Slovnaft Cup v Trebaticiach: Deväť gólov. Postup. Hetrik Kyziridisa a debut mladého Ráka

OFK Trebatice – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:9 (0:3)
13. Kolesár, 31. Mondek, 45. Mondek, 57. Kyziridis, 63. Švec, 65. Kyziridis, 78. Čogley, 84. Tóth, 90 Kyziridis
ViOn: Lukáč – Haspra, Bednár, Menich, Čonka (46. Čogley) – Chren (46. Tóth), Gamboš – Mondek (62. Rák), Ďubek (46. Kyziridis), Kolesár – Yilmaz (46. Švec)

V treťom kole Slovnaft Cup-u chýbali trénerovi Benkovskému dlhodobo Duga s Kovaľom. Najnovšie sa k ním pridali Chobot, Kira či Sloboda.

Na prvú šancu a čakali prítomní diváci do trinástej minúty. Sprava odcentroval Mondek, Yilmaz prenechal loptu Kolesárovi, ktorý bol na šestnástke v lepšej pozícii a urobil dobre, pretože ofenzívny futbalista prepálil domáceho brankára – 0:1. Tá istá dvojica si spoluprácu zopakovala krátko po polhodine hry. Tentoraz v opačnom garde. Kolesár vystrelil a jeho pokus dopravil do siete dobiehajúci Mondek – 0:2. Domáci sa k Lukáčovej bráne dostávali sporadicky. Defenzíva ViOn-u bola skalopevná a odolávala každému sľubne  rozvíjajúcemu  sa útoku. Päť minút pred odchodom do kabín sa pokúsil brankára hostí prekvapiť z priameho kopu Miklovič, no Lukáč jeho tečovanú strelu kryl.V nadstavenom čase pridali zverenci Ľuboša Benkovského ešte jeden gól. Umnú prihrávku Ďubeka zužitkoval v nájazde svojim druhým presným zásahom Mondek – 0:3.

Po zmene strán hostia prestriedali. Obraz hry sa nezmenil. Na ihrisku mali s loptou na kopačkách prevahu a postupne pridávali čoraz viac gólov. Gólovú kanonádu v druhom dejstve odštartoval v 57. minúte striedajúci Kyziridis, keď ťažil z výborného napádania Kolesára s Mondekom, vďaka čomu odcentroval pohotovo Gamboš pred bránu, kde bol pripravený legionár z Grécka – 0:4. S naplnením hodiny hry dostal na trávniku šancu vekom ešte dorastenec z akadémie ViOn-u Sebastián Rák. O minútu na to rozohrali Zlatomoravčania roh, ktorý domáci neodvrátili, loptu vrátil na zadnú žrď Kolesár a Čogley prehlavičkoval všetkých, na čiare doklepol do brány Švec – 0:5. Ani nie o ďalšie dve minúty prehrávali Trebatice o šesť gólov. Bednár skvelou prihrávkou vysunul Kyziridisa, ktorý preloboval vybehnutého brankára – 0:6. V záverečnej pätnásťminútovke sa dvomi gólmi blysol Rák. Arbiter mu ani jeden neuznal. Pri prvom videl ruku, ktorou si posunul loptu ako obchádzal brankára a pri druhom stál v ofsajde. Čo nevyšlo jemu, vyšlo v 78. minúte po strele Šveca a následnej dorážke Čogleyovi – 0:7. V záverečných minútach uzavreli vionisti rezultát dvomi gólmi. Na 8:0 pre futbalistov od Žitavy zvyšoval po Čogleyovej prihrávke Tóth. A deviaty zásah, ktorým uzavrel svoj hetrik, strelil Kyziridis v nadstavenom čase súboja. Opäť po prihrávke Čogleya. Meno súpera sa ViOn dozvie po žrebe – 7.10. Budú nasadení a nenasadení. Štvrté kolo Slovnaft Cup-u je na programe 27.10.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Každé víťazstvo je dôležité. Dnešné nám pomôže v ďalšom pokračovaní v najbližšom súboji, ktorý je pred nami. Našim cieľom bolo streliť čo najrýchlejšie gól a otvoriť si tak viac súpera. Tým pádom musel začal útočiť, čo sa nám podarilo. Na základe toho sme sa postupne gólovo presadzovali. Je pozitívne, že sme strelili vyšší počet gólov. Hráči sa snažili dodržiavať jednotlivé princípy a išli až do poslednej minúty. Už keď som sem prichádzal, som prízvukoval, že chceme zapracovávať hráčov z vlastnej akadémie. Vyťahujeme ich a dostávame do tréningového procesu s hlavným mužstvom. Jedným z nich je Sebastián Rák. Chce to postupnosť, racionálne nastavenie. Veríme, že časom sa nám bude dariť presadzovať ich viac.“