S Belasými prehra o štyri góly. Slovan potvrdil majstrovský titul

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)
26. Strelec, 42. Strelec, 74. Henty, 75. Henty
Žlté karty:
27. Balaj – 25. de Kamps, 50. Weiss
Chovan – Čogley, Menich, Chren, Čonka – Grozdanovski, Tóth – Vujič (66. Mihálik), Ďubek (C), Kyziridis – Balaj
Slovan:
Greif – Pauschek, Abena, Božikov (C), De Marco (84. Lovat) – de Kamps, Rabiu – Daniel (67. Čavrič), Holman (75. Ratao), Weiss (84. Ožbolt) – Strelec (67. Henty)
Rozhodovali:
Ochotnický – Weiss, Ádám
Diváci:
257

Tréner Ľuboš Benkovský nemal k dispozícii viacero hráčov. Pre zranenie vypadli Duga, Kovaľ, Sloboda či Moško. Hrnčár po dohode vyplývajúcej zo zmluvy o hosťovaní do stretnutia nezasiahol. Jeho miesto zaujal premiérovo od úvodu Vujič.

Od prvých sekúnd sa hralo na ihrisku pri Žitave aktívne. Prvý strelecký pokus prišiel krátko po rozohrávke. Sprava si naviedol loptu a spoza šestnástky mieril vedľa priestoru troch žrdí Pauschek. Odpoveď na opačnej strane prišla prakticky okamžite. Vujič vnikol do pokutového územia, ale nestihol zakončiť. Jeho pokus mu zblokoval jeden z obrancov hostí. V šestnástej minúte centroval z ľavej strany De Marco, ktorý našiel hlavičku Strelca a ten mieril do brvna. O štyri minúty neskôr pomohla horná konštrukcia brány Chovanovi aj druhý raz. Tentoraz prihrával zľava pred bránu Weiss, kde z voleja zakončoval prudko a trafil brvno Daniel. Belasí diktovali tempo hry. Držali loptu na svojich kopačkách a domácim ju takmer nepožičiavali. V dvadsiatej šiestej minúte sa hostia dočkali prvého gólu. Zľava opäť odcentroval De Marco, ktorého prihrávku zužitkoval pred bránou strelou k ľavej žrdi Strelec – 0:1. Futbalisti Slovana to skúšali ďalej rýchlymi akciami najmä po krídlach. Defenzíva ViOn-u odolávala. Zverenci Ľuboša Benkovského čakali na chyby svojho súpera a vyrážali do protiútokov. Tri minúty pred odchodom do kabín Chovan inkasoval druhýkrát. Z vlastnej polovice unikol individuálne Weiss, vysunul Strelca, ktorý sa cez Chrena dostal k zakončeniu a zvýšil na rozdiel dvoch zásahov – 0:2.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hráči Vladimíra Weissa staršieho pokračovali v aktivite s loptou na kopačkách. Vionisti sa k bráne Greifa dostávali sporadicky. S naplnením hodiny hry napriahol zo šestnástky Ďubek, no mieril nepresne. O dve minúty neskôr mal na kopačke tretí gól pre svoje mužstvo Holman. Chovan vybehol z brány, od jeho nôh sa odrazila lopta znova na kopačku hosťujúceho stredopoliara, ktorému sa do cesty postavil Čonka a nedal sa obstreliť. Strelu tečoval na rohový kop, čím zabránil inkasovanému gólu. V 69. minúte mohli domáci streliť kontaktný zásah. Balaj poslal zľava prudkú prihrávku pred bránu, ktorá preletela celým pokutovým územím a na zadnej žrdi ju tesne míňal Čogley. Platilo tak staré známe nedáš – dostaneš. Striedajúci Henty sa uvoľnil na hranici pokutového územia a svojim zakončením nedal Chovanovi žiadnu šancu – 0:3. Ani nie o minútu na to ten istý futbalista si prebral prihrávku od Rabiua a zakončením k ľavej žrdi poslal svoje mužstvo do štvorgólového vedenia – 0:4. Štyri minúty pred koncom rozohral Slovan štandardnú situáciu a z dobrej pozície pálil Božikov, výborným zákrokom sa blysol Chovan. O minútu pohrozili a stretnutie ukončili striedajúci hráči. Po ľavej strane unikol Lovat, na prvej žrdi našiel hlavičkujúceho Ožbolta, ktorý nemieril miedzi tri žrde. Bratislavský Slovan získal potvrdil majstrovský titul, ktorý je pre neho jedenásty v samostatnej ére. Gratulujeme. Zlatomoravčania ukončia nadstavbovú časť skupiny o titul o týždeň pod Dubňom s domácou Žilinou.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Chceli sme byť čo najdlhšie najnepríjemnejším súperom pre Slovan. Žiaľ, dva góly sme inkasovali už v prvom dejstve. Snažili sme sa hrať v bloku, využiť nejaký protiútok. Dvakrát sa presadil súper. Po zmene strán sme sa snažili napádať o niečo vyššie, z čoho plynuli ďalšie dva zásahy. Stretnutie z našej strany nebolo úspešné. Musíme pogratulovať Slovanu k majstrovskému titulu. Je zaslúžený.“

Vladimír Weiss st. (tréner ŠK Slovan Bratislava): „V úvode sme pustili súpera do jednej šance, potom sme hru celý čas kontrolovali. Máme za sebou prvý krok našej spolupráce, čaká nás finále pohára a posledné kolo s Trenčínom. Potom príde malinká dovolenka a tvrdá robota v príprave na európsky pohár.“