post

Reprezentanti sa vrátili zo zrazov

Traja vionisti Martin Kovaľ, Jakub Švec a Tomče Grozdanovski majú za sebou vystúpenia v najcennejších dresoch svojich krajín. 

Slovenských sokolíkov čakala dôležitý vstup do kvalifikácie o majstrovstvá Európy. Zverenci Adriána Guľu vycestovali do Baku, kde nastúpili proti domácim rovesníkom. Azerbajdžanu vyšiel úvod a od siedmej minúty viedli. Reprezentanti Slovenska sa vyrovnania dočkali v 82. minúte. Žiaľ, v nadstavenom čase domáci skórovali a rozhodli.

„Nevstúpili sme najlepšie, skoro sme inkasovali a do polčasu nehrali svoju hru. Po zmene strán sme mali výborné úseky, dokázali vyrovnať. Mohli sme aj viesť, no presadil sa nakoniec súper. Verím, že sa od tohto stretnutia zomkneme a náš výkon bude v ďalších zápasoch lepší,“ zhodnotil Martin Kovaľ. 

Talentovaný krídelník ViOn-u nastúpil až v nadstavenom čase, keď vystriedal Tomiča. Jakub Švec do súboja nezasiahol. V októbrovom asociačnom termíne čaká dvadsaťjednotku vystúpenie v Lichtenštajnsku.

„Je to česť hrať za reprezentáciu. Už sa ale sústredím na najbližší duel so Žilinou. Tréner Guľa ma chodil sledovať. Povedal, že som ho milo prekvapil. Vážim si to a ďakujem mu za nominovanie. Budem sa snažiť iba zlepšovať, aby som najbližšie mohol opäť pomôcť mužstvu,“ uzavrel Kovaľ. 

Druhý zápas bol prípravný, sokolíci ho odohrali v MOL Aréna proti Dunajskej Strede. Od úvodu naskočil Kovaľ. Po hodine hry ho vystriedal spoluhráč Švec. Zápolenie sa skončilo remízou 3:3.

„Hlavne stretnutie s Azerbajdžanom nevnímam pozitívne. Súpera sme podcenili. V hlavách sme to nezvládli. V Dunajskej Strede sme si počínali dobre, vyšiel nám druhý polčas. Remíza je spravodlivá pre oboch. Musím tvrdo na sebe pracovať  a obetovať ešte viac ako doteraz,“ povedal pokorne Jakub Švec.

S víťaznou príchuťou sa do Zlatých Moraviec vrátil stredopoliar Tomče Grozdanovski, ktorý prežil debut medzi dvadsaťjednotkármi. Do súboja nezasiahol. Severní Macedónci vyhrali doma s Faerskými Ostrovmi 7:1. V októbri cestujú do Čiernej hory.

Všetci traja futbalisti ViOn-u budú trénerovi Karolovi Praženicovi k dispozícii v sobotnom ôsmom kole proti Žiline. Vstupenky sú denne k dispozícii na čerpacej stanici a pred výkopom v pokladniach štadióna.

Foto: SFZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *