post

Pre Ďubeka špeciálny duel: V sobotu vydáme zo seba všetko, aby zostali body doma

Kapitán ViOn-u nastúpi v siedmom kole proti svojmu bývalému klubu, ktorý mu dal možnosť vstúpiť do veľkého futbalu.

Rodák zo Zvolena strávil pod Čebraťom väčšinu svojej profesionálnej kariéry. Do štruktúr Ružomberka prišiel ako dorastenec. V áčku nastupoval od roku 2004 až do 2014. V sezóne 2005/2006 bol pri historickom double, teda víťazstva ligy i pohára. Následne zamieril do českého Liberca, odkiaľ sa na dva roky do Ružomberka opäť vrátil. Dokopy si pripísal 293 ligových štartov, v ktorých nastrieľal 45 presných zásahov.

„Samozrejme, že sú to pre mňa iné zápasy v porovnaní s ostatnými. Zatiaľ, ak sa nemýlim, boli len dva. Doma a vonku. Na druhej strane, na sobotu sa veľmi teším,“ povedal Ďubek.

Skúsený ofenzívny univerzál sa nemýli. V drese Zlatých Moraviec – Vrábel nastúpil proti svojmu bývalému zamestnávateľovi v dvoch prípadoch. Doma uhral v minulom ročníku so svojimi spoluhráčmi remízu 1:1 a vonku ťahali za kratší koniec po výsledku 0:4.

„V klube som strávil štrnásť či pätnásť rokov. Som tam ako doma. Stále mám odtiaľ veľa kamarátov. V Ružomberku som vstúpil do veľkého futbalu. Nedám na nich dopustiť,“ pokračuje „Ďubo“.

Tridsaťdvaročný futbalista načal v Moravciach svoju druhú sezónu. Okamžite po príchode sa zaradil k piliarom zostavy a, v neposlednom rade, režisérom hry. Aj vďaka jeho výkonom má ViOn po šiestich kolách na konte desať bodov.

„Keď sa pozriem na minulú sezónu, môžem povedať, že je to celkom dobrý vstup. Dalo sa vyťažiť možno aj viac, no rovnako sme tých bodov mohli mať tiež menej. Treba to prijať. Musíme ísť od zápasu k zápasu. Verím, že tento ročník bude úspešnejší. Každý v klube si to želá. Prvých šesť kôl čo to napovedalo, ale všetko sa iba rozbieha,“ krotí prípadnú eufóriu hráč s viac ako tristo ligovými štartmi.

V ostatnom kole si zverenci Karola Praženicu poradili so Senicou. Na jej ihrisku vyhrali 3:1. Ďubek prispel k trom bodom dvomi gólmi a asistenciou na zásah debutujúceho Jaroviča.

„(Úsmev). Hlavne som rád, že góly pomohli k víťazstvu. Nie je to iba moja zásluha, ale celého mužstva. Je naozaj úplne jedno, kto skóruje, dôležité sú body. Pre mňa je dôležitejšie víťazstvo, aj keď ma presné zásahy tešia. To je len taká povestná čerešnička na torte,“ doplnil skromne Tomáš.

Tabuľkovo sa v sobotu stretne šiesty celok s ôsmym. Od seba ich delí päť bodov. V prípade výhry si tak ViOn môže v hornej polovici vylepšiť manko o ďalšie tri.

„Body zvonku chceme potvrdiť doma. Dúfam, že sa budeme prezentovať lepšou hrou ako proti Pohroniu a pripíšeme si plný bodový zisk. Radi by sme potvrdili víťazstvo zo Senice, aby sme mali pokojnú reprezentačnú prestávku. Bude to ťažké stretnutie, treba sa pripraviť. Verím, že spolu s fanúšikmi dokráčame k ďalším dôležitým trom bodom. Ak podáme zodpovedný výkon a vydáme zo seba všetko, vyhráme,“ vyslovil Tomáš Ďubek.

Ruža prechádza obdobím zmien. Pred novou sezónou zmenilo pôsobisko viacero hráčov a tiež dvojica trénerov. Tím vedie momentálne tandem Haspra – Sapara.

„Vieme, že pozmenili káder, prišli noví tréneri. Majú skúsených a mladých futbalistov. Keď doma zopakujeme výkon s Dunajskou Stredou a budeme hrať našu hru, tak na konci to dobre dopadne,“ uviedol autor troch tohtosezónnych gólov.

Býva zvykom, že futbalisti špeciálne motivujú spoluhráčov proti bývalým klubom. Inak to nie je ani v prípade Tomáša Ďubeka.

„Niečo určite chlapcom pripravím. Nad tým však budem premýšľať až v nedeľu, keď si pripíšeme tri body. Dopredu netreba nič pripravovať, pretože potom veci nevychádzajú,“ uzavrel so smiechom Ďubek.

Súboj s Ružomberkom má v sobotu výkop o 19.00 hod. Vstupenky sú denne dostupné na čerpacej stanici. Pred výkopom si ich fanúšikovia môžu kúpiť tradične v pokladniach štadióna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *