post

Po troch kolách má ViOn šesť bodov. Pintér: Nemôžeme sa uspokojiť, musíme zbierať body ďalej

Vstup do nového ročníka Fortuny ligy vychádza, zatiaľ, futbalistom Zlatých Moraviec – Vrábel veľmi dobre. V troch dueloch vydolovali šesť bodov.

Zverenci Karola Praženicu zaváhali v doterajšom priebehu iba v prvom vystúpení proti Dunajskej Strede. Herne ju dokázali prevýšiť, no napriek tomu nebodovali. Súper otáčal nepriaznivý vývoj v samom závere. Následne si ViOn poradil s Nitrou a naposledy aj Michalovcami. V ostatných dvoch prípadoch si Moravce – Vráble udržali čisté konto.

„Samozrejme, keď neinkasujeme, je to dobrá vizitka.  Na druhej strane, súper si proti nám vytvoril šance. Bez toho sa nedá hrať. Snažili sme sa ich vyriešiť a väčšinu sme riešili dobre. Pri jednej strele nás podržal brankár, taktiež svojim vybehnutím pomohol obrane so štandardkami. Tým, že sa vrátil Pintér, sme dosiahli vzadu vyššiu rýchlosť a križovanie. Na jar s Kwinom to nebolo až také. Defenzívna fáza pôsobí v tomto období istejším dojmom. Ide ale o vec, ktorá bude viac viditeľná v ďalších súbojoch. Uvidíme, či to bude trvalejší jav. Dve nuly nás tešia. Vážime si ich. Je na čom stavať. Treba však zostať nohami pevne na zemi a pokračovať v ďalšej práci,“ zdvihol varovný prst pred uspokojením sa na pozápasovej tlačovej konferencii kormidelník Praženica.

ViOn-u vyšiel vstup do stretnutia. Skóre mohol otvoriť Tkáč, trafil ľavú žrď a následnú dorážku Ďubeka brankár Kira vykopával z čiary. Kapitán domácich si chuť napravil v siedmej minúte. Z priameho kopu sa trafil nechytateľne pod brvno. Zároveň to bol jediný presný zásah celého duelu.

„Vypracovali sme si ďalšie šance, zápas sa mohol vyvíjať inak. Nakoniec sme radi za tri body, ktoré sme potrebovali. Sú pre nás dôležité. Vedeli sme, že Michalovce dokážu hrať kombinačný futbal, čo nám ukázali. Niekedy vám veci vychádzajú, inokedy nie. Zisk všetkých bodov teší,“ uviedol v mixzóne autor gólu Tomáš Ďubek.

V ďalšom priebehu pôsobilo domáce mužstvo aktívne, viacero príležitosti zostalo nevyužitých. Po zmene strán sa do hry dostali viac hosťujúci futbalisti, ktorí vytvárali na Pindrocha tlak. Presadiť sa nedokázali.

„Stalo sa nám to už v Nitre. Vyhrávame a po zmene strán sa zatiahneme. Rovnako teraz proti Michalovciam. Neviem, či to je psychikou, že vedieme a ideme to ubrániť. V kabíne si pritom povieme, že chceme byť aktívni, skúsiť pridať druhý gól, aby bol pokoj a netriasli sme sa o víťazstvo. Musíme na tom v týždni zapracovať a na Slovane, verím, to bude lepšie,“ pokračuje stopér Michal Pintér.

Od začiatku sezóny si v základnej zostave výborne rozumie so 196-centimetrov vysokým Chorvátom Asanovičom. Na ihrisku sa dopĺňajú a pomáhajú si.

„Pracujeme na týchto veciach celý týždeň. Zatiaľ sa nám darí všetko dodržiavať. Dúfam, že to bude podobne dobré aj naďalej. Sme spokojní, no nemôžeme sa uspokojiť. Musíme zbierať body ďalej,“ doplnil Pintér.

Ak sa pozrieme na posledných päť víťazných ligových súbojov, Zlaté Moravce – Vráble zaknihovali štvrtú výhru výsledkom 1:0. Aktuálne im patrí šiesta priečka. Na chrbát im s dvojbodovým mankom dýcha Ružomberok.

Najbližšie ViOn vycestuje na Tehelné pole, kde si zmeria sily s vedúcim Slovanom. Zápas má 10.8. výkop o 19.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *