post

Po prestávke pricestuje k Žitave Sereď. Ďubek: „Musíme podriadiť všetko k trom bodom“

Po dvoch týždňoch nastúpia zverenci Ľuboša Benkovského do ligového stretnutia. Vo svojej aréne privítajú futbalistov ŠKF Sereď, s ktorou odohrajú jedenáste kolo najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Vionisti využili čas v priebehu reprezentačnej prestávky na doliečenie šrámov. V jeden moment im chýbalo dokopy až deväť futbalistov. Postupne sa dali do poriadku a sú opäť pripravení pomôcť mužstvu.

„Chalani sa vracali do tréningového procesu. Vo väčšine prípadov sú zdraví a fungujú na sto percent. Vrátilo sa nám dosť hráčov. Prioritou počas uplynulých dní bolo udržať tím v tréningu a pripraviť ho na nastavujúcu časť sezóny,“ zdôraznil hlavný lodivod Ľuboš Benkovský.

Dvojtýždňovú medzinárodnú pauzu prijalo aj mužstvo. „Vnímali sme uvoľnenú atmosféru, vyvetrali hlavy a zabudli na stretnutie s Dunajskou i predchádzajúce kolá. Je dôležité, že sme sa dali dokopy,“ doplnil defenzívny stredopoliar Martin Bednár.

V jedenástom kole na seba narazia dve mužstvá, pre ktoré je každý bod zlatý. Obaja sa pohybujú v spodnej časti tabuľky. Sereď je na deviatej priečke. V doterajšom priebehu nazbierala jedenásť bodov. Zlatomoravčania majú na jedenástom mieste o päť menej.

„Z našej strany je najdôležitejší fakt, že z hráčov cítime cieľavedomosť a chcenie pretrhnúť negatívnejšiu sériu duelov. Každý jeden z nich si verí. Chce spraviť všetko pre to, aby sa to skončilo. Spoločne ako tím to chceme zlomiť a získať viac bodov,“ pokračuje Benkovský.

V najbližších týždňoch odohrá ViOn dva súboje na svojom trávniku, čo môže byť správny impulz na pretrhnutie bodovo nevydarených kôl.

„Keď sa pozrieme na tabuľku, vonku sme nezískali ani bod. Všetky sme dosiahli doma. Máme podporu fanklubu. Cítime ich na ihrisku, že sú s nami. Bude to náročné, no ideálny scenár je získať maximálny počet bodov. Sústredíme sa na najbližšie kolo, ktoré chceme zvládnuť,“ prízvukoval Bednár.

Pred prestávkou vycestovali hráči od Žitavy na Žitný ostrov, kde ťahali za kratší koniec proti domácej Dunajskej Strede výsledkom 2:4. Seredčania si doma poradili so Senicou 2:1. O troch bodoch rozhodli v posledných sekundách zápasu.

„Dôležité bude, aby sme bodovali naplno. Musíme tomu podriadiť všetko. Verím, že aj keď sa nám nedarí teraz podľa predstáv, fanúšikovia nás prídu povzbudiť a spoločne to zvládneme. Prestávka nám padla vhod. Dali sme sa dokopy, dobre potrénovali a pripravili na ťažké stretnutie,“ nadviazal aktuálne strelecký líder mužstva Tomáš Ďubek.

Z historického hľadiska sa obaja stretnú vo ôsmom ligovom dueli. Trikrát uspel ViOn, trikrát Sereď a raz sa rozišli zmierlivo.

„Nečaká nás nič ľahké. Nastúpime proti bojovnému mužstvu. Sú nepríjemní a agresívni. Každopádne, zápas bude taký, aký si ho spravíme. Keď k nemu pristúpime na 100 %, zvládneme ho a získame tri body. Možno nebude pekný pre oko fanúšika, ale potrebujeme bodovať. Krása ide bokom,“ dodal Martin Bednár.

Pri Žitave to bude piaty vzájomný súboj. Bilancia je vyrovnaná – dve víťazstvá zaknihovali domáci, dve hostia. Iba v jednom prípade padlo viac ako jeden gól (február 2020).

„Každý zápas je ťažký. Tento bude extrémne náročný. Motivovaný z oboch strán. Všetci si uvedomujú, že v momentálnej časti sezóny je kľúčové bodovať. Našou motiváciou zostáva zisk všetkých troch. Presne od toho sa bude všetko odvíjať,“ uzavrel Benkovský.

Vstupenky sú v predaji online na https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-zlate-moravce-vrable-skf-orion-tip-sered-2021 tiež čerpacej stanici ViOn a pred výkopom v pokladni štadióna. Stretnutie sa začína o 18.00 hod.