post

Po dvoch prehrách, výhra nad Sarajevom

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY ZIMA 2015


FC ViOn – OLIMPIC SARAJEVO 2:0 (1:0)

Góly: 15. Pavelka ( 11m ), 55. Gešnábel

Zostava FC ViOn: Kováč, Zečevič, Toffour,Pintér, Chren, Mikinič, Kirilins, Kovjanič, Karaš, Mazan,Pavelka,

Striedania: 45. Pavlenda, Tipurič, Gešnábel 70min Perič-Komšič, Charizopulos, Szoke  80.Bandžuch

Zápas sa hral v našom tréningovom centre kde máme svoje zázemie o 19:00 tureckého času.

Dnes sme si zmerali sily s mužstvom z Bosny a Hercegoviny, ktoré sa nachádza priebežne na 4 mieste.

V nahustenom zápasovom programe sme dnes nastúpili na druhý zápas za dva dni. Na hráčoch však nebolo badať únavu a do zápasu vstúpili aktívne a koncentrovane. Hneď v úvode mal dobrú príležitosť Mazan, ale jeho strela minula bránu súpera. V zapätí sa peknou individuálnou akciou predviedol Mikinič, ktorého aktivitu zastavil súperov obranca faulom a kopali sme pokutový kop. Pavelka nezaváhal a vyhrávali sme 1:0. Naša aktivita pokračovala a po rýchlom protiútoku sa rútil sám na brankára Mikinič, ale koncovku nezvládol. Súper v prvom polčase pohrozil raz, keď po centri z ľavej strany hlavou zakončil nad Kováčovú bránu.

Druhé dejstvo začalo opäť aktivitou našich hráčov a hneď z prvej peknej akcii sme vyhrávali 2:0. Presadil sa Gešnábel po peknej prihrávke od Karaša. Avšak postupne naša aktivita upadala a súper prebral iniciatívu a mal niekoľko príležitostí, ale Kováč bol na svojom mieste a udržal si čisté konto.

Zajtra čaká našich hráčov regeneračný deň. Začne raňajkami, ktoré sú na pláne o 9.00h. Potom nasleduje tréning vo fitness s kondičným trénerom Vojtechom Kováčom a povinné plávanie buď v mori alebo v bazéne. Bude záležať od počasia.

Ďalší zápas máme na pláne v stredu 11.02.2015 o 15.00h, keď našim súperom bude FC SARBRUKEN aj s našim bývalým hráčom Petrom Chrappanom. O priebehu vás budeme informovať.

 

Slovo trénera: Ladislav Totkovič

Som rád, že nahustený zápasový program sme zakončili víťazstvom, ktoré bolo úplne zaslúžené. Bolo cítiť z hráčov, že túžia vyhrať. Aj keď nie všetko v zápase vyšlo, hráči boli koncentrovaní a pracovali pre kolektív. Boli za to odmenení víťazstvom. Stále máme čo zlepšovať a to je pre nás výzva do ďalších dní.

Zaujal výkonom: Pintér, Karaš, Mikinič