post

Pintér: „Nikomu sa nedá nič vyčítať, išli sme za víťazstvom. Musíme sa skoncentrovať na ligu“

Zverenci Ľuboša Benkovského ukončili tohtoročnú púť Slovnaft Cup-om vo štvrťfinále. Na domácej pôde prehrali so Žilinou vo výbornom stretnutí 0:2.

Od úvodných sekúnd to bol zaujímavý súboj z oboch strán. Hralo sa z jednej strany na druhú. Obaja brankári boli prakticky v neustálej permanencii. Zákroky vyťahoval domáci Chovan i hosťujúci Belko. Hostia po prvom dejstve viedli gólom Rusnáka. Po zmene strán sa presadili ešte raz a postúpili do semifinále.

„Do stretnutia sme vstúpili v rozostavení 3-5-2, ktoré nám veľmi nevychádzalo. Žilina nás prehrávala. Po pätnástich minútach sme to zmenili a hra sa vyrovnala. Dostali sme smolný gól. Cez polčas sme sa v kabíne povzbudili. Chceli sme s duelom niečo urobiť. Druhý polčas bol z našej strany výborný. Súpera sme prehrávali a vytvorili si dostatok šancí k tomu, aby sme zápas dotiahli minimálne do penaltového rozstrelu či dokonca otočili. Bohužiaľ, nebolo nám to súdené. Gól sme nedali. Naopak, Žilinčania dali druhý po našej chybe a bolo po súboji,“ zhodnotil štvrťfinálové zápolenie stopér Michal Pintér.

Zlatomoravčania sa proti Žiline predviedli v odlišnom a lepšom svetle než pred pár dňami v ligovom stretnutí na Štadióne Antona Malatinského s trnavským Spartakom. Najmä v druhom dejstve zatlačili žlto-zelených na ich polovici a vytvorili si množstvo šancí. Najviac z nich mal útočník Balaj, ale ani jeden jeho pokus za chrbtom Belka neskončil.

„Po zápase s Trnavou sme si niečo povedali. Myslím, že sa nedá nikomu nič vyčítať, išli sme za víťazstvom. Bolo vidieť, že chceme a pracujeme od začiatku až do konca. Podali sme dobrý výkon. Niekedy to tak vo futbale je, môžete hrať akokoľvek dobre, gól nedáte a prehráte,“ povzdychol si odchovanec tímu od rieky Žitava.

V druhom súboji po sebe operoval na netradičnom poste, o čosi ofenzívnejšom – ľavom obrancovi. Niekoľkokrát svojim výpadom podporil spoluhráčov i následným centrom do šestnástky.

„Cítil som sa lepšie ako v Trnave. Vtedy som sa na ihrisku hľadal. Neviem, či to bolo počasím, ale behalo sa mi ľahšie, aj hralo. Keď je to potrebné, nemám problém zaskočiť na ľavom kraji obrany. Ktovie, časom odohrám pár zápasov a možno mi to bude viac sedieť,“ reagoval s úsmevom na otázku ohľadom zmeny v rámci pozície na trávniku.

Vionisti ukončili 52. ročník domáceho pohára vo štvrťfinále, kam sa prebojovali postupne cez Podkonice a Sokol Jakub. Do konca aktuálnej sezóny ich čaká ešte šesť nadstavbových kôl v skupine o titul. V prípade, že Slovnaft Cup vyhrá Slovan alebo Žilina, odohrá sa baráž o miestenku do predkola Európskej ligy.

„Musíme sa skoncentrovať. Čaká nás šesť zápasov. Budeme sa snažiť získať čo najviac bodov. Uvidíme, ako to nakoniec všetko dopadne,“ uzavrel Pintér.

O tri body zabojuje ViOn najbližšie v nedeľu vo ViOn aréne, kam pricestuje znova mužstvo spod Dubňa. Výkop je naplánovaný o 16.00 hod. Naživo ho odvysiela televízia Orange šport.